منابع در پنجشیر: طالبان برای آزادی اسیران شان به دره‌ی آرزو لشکرکشی کردند

صبح کابل
منابع در پنجشیر: طالبان برای آزادی اسیران شان به دره‌ی آرزو لشکرکشی کردند

منابعی در ولایت پنجشیر، می‌گویند که طالبان برای آزادی پنج اسیر شان، از طریق زمین و هوا بر دره‌ی آرزوی این ولایت حمله‌ کرده‌اند؛ اما این حملات با ضدحمله‌ی جبهه‌ی مقاومت ملی دفع شده است.

یک منبع به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که حملات طالبان صبح روز یک‌شنبه -۲۹ جوزا-، بر دره‌ی آرزو آغاز شد و درگیری میان دو طرف تا حوالی ساعت ۱۲:۰۰ چاشت ادامه داشت.

به گفته‌ی منبع، طالبان با وجود لشکرکشی به کوتل آرزو، موفق نشدند که اسیران شان را از نزد نیروهای مقاومت آزاد کنند؛ به همین دلیل دوباره عقب‌نشینی کرده‌اند.

هرچند طالبان در جریان درگیری با نیروهای مقاومت، تلفاتی نیز دیده‌اند؛ اما تا هنوز رقم دقیق آن مشخص نیست.

منبع، تأکید کرد که در جریان دو- سه هفته‌ی اخیر، این دهمین باری است که طالبان به کوتل آرزوی پنجشیر حمله و لشکرکشی می‌کنند؛ اما هر بار با دادن تلفات سنگین، دوباره عقب‌نشینی می‌کنند.

طالبان در حالی برای آزادکردن اسیران شان به دره‌ی آرزوی پنجشیر حمله کردند که پیش از این جبهه‌ی مقاومت ملی با نشر خبرنامه‌ای، اعلام کرد که آماده‌ی تبادله‌ی اسیران جنگی استند.

این جبهه، از طالبان خواسته بود که با عملیات نظامی، جان اسیران شان را به خطر نیندازند.

گفتنی است که به تازگی نیروهای جبهه‌ی مقاومت ملی، یک چرخ‌بال طالبان را در دره‌ی آرزوی ولایت پنجشیر سرنگون کرده که در نتیجه‌ی پنج نفر از افراد طالبان اسیر شده‌اند.

تصویری که از سوی اعضای جبهه‌ی مقاومت نشر شده، دیده می‌شود که وضعیت صحی اسیران طالب خوب است و هیچ آسیب جدی به آن‌ها وارد نشده است.