منابع در پنجشیر: طالبان دو اسیر جبهه‌ی مقاومت ملی را تیرباران کردند

عصمت امین
منابع در پنجشیر: طالبان دو اسیر جبهه‌ی مقاومت ملی را تیرباران کردند

منابع محلی در ولایت پنجشیر، می‌گویند که افراد طالبان دو تن از اسیران جبهه‌ی مقاومت ملی را در این ولایت، تیرباران کرده‌اند.

یک منبع به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که این رویداد روز سه‌شنبه -۲۱ سرطان-، در دره‌ی شابه از مربوطات ولسوالی حصه‌ی اول ولایت پنجشیر، رخ داده است.

به گفته‌ی منبع، جنگ‌جویان طالب امروز بر قرارگاه شابه حمله کرده بودند که در نتیجه، دو تن از نیروهای مقاومت ملی به دست این گروه اسیر و سپس تیرباران شده‌اند.

منبع، گفت: «فکر می‌کنم که مرمی خلاص کرده بودند و زمانی که از دره پایین می‌شدند از سوی طالبان اسیر و سپس تیرباران شده‌اند. کسایی که شهید شدند، کاکا و بیدرزاده بودند.»

این منبع، هم‌چنان گفت که طالبان به خانواده‌ی افراد کشته‌شده و باشندگان محل اجازه‌ی انتقال اجساد را ندادند و قرار است فردا چهارشنبه صلیب سرخ در هماهنگی با سره‌میاشت به محل بروند و اجساد را دفن کنند.

افراد کشته‌شده شکور و عمر نام داشتند که هر دو کاکا و برادرزاده بودند. به گفته‌ی منبع، هر دو باشنده‌ی اصلی دره‌ی شابه نیز، بودند.

این نخستین باری نیست که چنین رویدادی اتفاق افتاده است. پیش از این نیز، طالبان بارها اسیران جنگی مربوط به نیروهای مقاومت ملی را در پنجشیر و بغلان تیرباران کرده‌اند.