آمار قربانیان ویروس کرونا در چین ۲۵۹۲ نفر رسید

صبح کابل
آمار قربانیان ویروس کرونا در چین ۲۵۹۲ نفر رسید

سازمان صحت چین، روز دوشنبه (۵ حوت) با نشر گزارش تازه‌ای اعلام کرده است که آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور، به ۲ هزار ۵۹۲ نفر رسیده و بیش از ۷۷ هزار نفر دیگر را مبتلا کرده است.

این سازمان، افزوده است که ۱۵۰ نفر به تازگی در اثر این ویروس در این کشور جان باخته و ۴۰۹ نفر دیگر نیز مبتلا شده اند.

از سویی هم، گفته می‌شود که رقم مبتلایان ویروس کرونا، در کشورهای کوریای ‌جنوبی، ایران و ایتالیا به سرعت در حال افزایش است. شهرهای شمال ایتالیا به حال نیمه تعطیل درآمده است.

کوریای جنوبی، به تازگی گفته است که میزان قربانیان ویروس کرونا در این کشور، به ۷ نفر رسیده و ۷۶۰ نفر دیگر نیز مبتلا شده اند.

دولت ایتالیا نیز گفته است که دست کم سه نفر در نتیجه‌ی ابتلا به این ویروس جان‌شان را از دست داده اند و ۱۵۲ نفر دیگر نیز به این ویروس مبتلا شده اند.

خبرگزاری ایسنا، اعلام کرده است که محمدرضا قدیر، ریيس دانشگاه‌ی علوم پزشکی قم نیز به دلیل نزدیک شدن به افراد مبتلا به ویروس کرونا، به این ویروس مبتلا شده است.

روز یک‌شنبه (۴ حوت) مسؤولان وزارت صحت ایران نیز گفته بودند که ۸ نفر در نتیجه‌ی ابتلا به این ویروس در ایران جان باخته اند و ۴۳ نفر دیگر هم مبتلا شده اند.

پس از شیوع ویروس کرونا در ایران، نگرانی‌های مردم افغانستان بیشتر از قبل شده است. با این وجود، شورای امنیت ملی افغانستان، روز یک‌شنبه اعلام کرد که دولت افغانستان، به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس، هر نوع رفت‌‌و‌آمد هوایی و زمینی را با کشور ایران، به گونه‌ی موقتی متوقف کرده است.

این در حالی است که نزدیک به دوماه پیش ویروس کرونا، در چین شیوع کرد و پس از آن این ویروس به برخی کشورهای دیگر نیز سرایت کرد و در حال حاضر به بیش از ۲۶ کشور جهان شیوع کرده است.