والی طالبان برای پنجشیر به گزارش صبح کابل در مورد خودش واکنش نشان داد

صبح کابل
والی طالبان برای پنجشیر به گزارش صبح کابل در مورد خودش واکنش نشان داد

مولوی قدرت‌الله، والی طالبان برای ولایت پنجشیر، به گزارش اخیر روزنامه‌ی صبح کابل در مورد خودش واکنش نشان داده و آن را رد کرده است.

منابع مردمی روز شنبه -۱۴ جوزا-، به صبح کابل گفتند که مولوی قدرت‌الله، والی طالبان برای این ولایت به دنبال ایجاد تفرقه میان باشندگان نقاط مختلف این ولایت است.

دو منبع معتبر گفتند، مولوی قدرت‌الله که خود باشنده‌ی اصلی روستای کوهسار ولسوالی پریان ولایت پنجشیر است، در ماه‌های گذشته با باشندگان سایر ولسوالی‌ها چون؛ رخه، بازارک و دره رفتار تبعیض‌آمیز و خشونت‌باری داشته است.

به گفته‌ی منابع، پس از تلفات سنگینی که به طالبان در ولسوالی پریان ولایت پنجشیر وارد شد؛ کمیته‌ی نظامی طالبان مولوی قدرت‌الله را به منطقه‌ی کوهسار فرستادند تا مردم این منطقه را وادار به تسلیمی بکنند؛ اما مردم همکاری با این گروه را رد کرده‌اند.

منابع می‌گویند که والی طالبان برای پنجشیر اخیرا به منطقه‌ی شالکچه‌ی ولسوالی پریان نیز سفر کرده و به مردم گفته است که او صلاحیت ندارد و کمیته‌ی نظامی بی‌هم‌آهنگی او، مردم را بازداشت می‌کنند.

با این حال، والی پنجشیر گزارش صبح کابل را رد کرده و آن را تنها یک ادعا خوانده است.

در اعلامیه‌ای به نقل از والی پنجشیر نشر شده، آمده است که تفاوتی میان مردم پنجشیر وجود ندارد. «برای ما از دهنه‌ی تنگی دلانسنگ (دروازه ورودی پنجشیر) الی کوتل انجمن که انتهای ولسوالی پریان است، همه برادر و هم‌تبار ما استند. تفا‌‌ت میان مردم با عزت پنجشیر نزد ما حرام است.»

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x