طالبان گزارش‌ها در مورد رهایی حمله‌کننده‌ی انتحاری بر فرودگاه کابل را رد کردند

صبح کابل
طالبان گزارش‌ها در مورد رهایی حمله‌کننده‌ی انتحاری بر فرودگاه کابل را رد کردند

به دنبال نشر گزارش‌ها مبنی بر این که حمله‌کننده‌ی انتحاری بر فرودگاه کابل، زندانی‌ای بوده که از سوی طالبان از زندان آزاد شده، اکنون طالبان، می‌گویند که این گزارش‌ها حقیقت ندارد.

بلال کریمی، معاون سخن‌گوی طالبان روز یک‌شنبه -۱۲ جدی-، در برگه‌ی تویترش نوشته است، ادعاها در مورد این که حمله‌کننده‌ی انتحاری بر فرودگاه کابل در ۲۶ اگوست از سوی این گروه از زندان آزاده شده، حقیقت ندارد و هیچ ثبوتی نیز در این مورد موجود نیست.

او استدلال کرده که فاصله‌ی زمانی میان آزادی او از زندان و انجام حمله بر فرودگاه کابل خیلی اندک بود و هیچ ممکن نیست که در چنین فاصله‌ی زمانی این حمله‌ای برنامه‌ریزی شود.

به گفته‌ی کریمی، پیش از این که طالبان بر زندان‌های افغانستان مسلط شوند، زندانیان به شمول عوامل داعش از زندان آزاد شده بودند.

این در حالی است که به تازگی نیویورک پست به نقل از نیویورک‌تایمز، گزارش داده که فرد انتحاری عبدالرحمان اللوگوی نام داشت و توسط طالبان از زندان بگرام ولایت پروان آزاد شده بود.

این رسانه با نشر تصویری از مهاجم انتحاری، گفته است که او دانش‌جوی رشته‌ی انجینری بوده است.

گفتنی است که حمله‌ی انتحاری بر فرودگاه کابل در ۴ سنبله رخ داد. بر اساس آخرین گزارش‌ها، در این حمله، ۲۰۰ غیرنظامی و ۱۳ سرباز امریکایی کشته شدند.