کودک خردسالی که در میدان هوایی کابل به سرباز امریکایی تسلیم داده شد، تا هنوز ناپدید است

صبح کابل
کودک خردسالی که در میدان هوایی کابل به سرباز امریکایی تسلیم داده شد، تا هنوز ناپدید است

خانواده‌ی کودک خردسالی که در میدان هوایی کابل به یک سرباز امریکایی تسلیم داده شده بود، می‌گوید که کودک شان تا هنوز ناپدید است.

میرزاعلی پدر این کودک می‌گوید، زمانی که او و خانواده‌اش در ازدحام مردم تلاش می‌کردند که خود را به داخل میدان هوایی برسانند، یک سرباز امریکایی از او خواست که کودکش را به او تسلیم کند تا سهیل دو ماه در این اذحام صدمه نبیند. سپس خانواده نیم ساعت بعد توانستند، داخل میدان هوایی شوند.

به نقل از صدای امریکا، زمانی که این سرباز امریکایی سهیل کوچک را به داخل میدان هوایی انتقال می‌دهد، از آن زمان تا اکنون دیگر این خانواده، کودک تازه متولد شان را ندیده اند.

پدر سهیل که حدود ده سال به عنوان محافظ سفارت امریکا در کابل کار کرده، می‌گوید که از آن زمان تا اکنون هر قدر تلاش کرده که کودکش را دوباره پیدا کند؛ اما موفق نشده است. سربازان امریکایی، گفته بودند که ممکن است سهیل را به ساحه‌ی ویژه‌ی کودکان برده باشد؛ اما در آن جا نیز نبوده است.

سهیل فرزند کوچک میرزاعلی و خانمش است. این زوج چهار فرزند دیگر نیز دارد که هر کدام ۳، ۶، ۹ و ۱۷ ساله استند. این خانواده توسط سربازان امریکایی ابتدا به قطر، سپس به آلمان و سرانجام به یک پایگاه نظامی امریکا در ایالت تکزاس منتقل شدند.

در همین حال، یک گروه حامی پناه‌جویان نیز یک پوستر سهیل کوچک را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده تا این گونه بتوانند او را پیدا کنند.

این در حالی است که پیش از تصاویر از یک کودک خردسال در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شد که نشان می‎‌دهد، یک سرباز امریکایی این کودک را از بالای سیم خاردار به داخل میدان هوایی انتقال می‌دهد، این کودک دوباره با خانواده‌اش یکجا شده است.

خانواده‌ی سهیل که پس از ناپدیدشدن کودک‌شان در وضعیت دشواری به سر می‌برند، می‌گویند که وعده‌های زیادی تا اکنون داده شده؛ اما هیچ یک از این وعده‌ها عملی نبوده است.