طاهر زهیر: بیش از ۸ هزار خانواده در بامیان به کمک‌های فوری نیاز دارند

صبح کابل
طاهر زهیر: بیش از ۸ هزار خانواده در بامیان به کمک‌های فوری نیاز دارند

والی بامیان، از نهادها و مؤسسات خیریه، خواسته است تا برای هشت هزار خانواده‌ی نیازمند در این ولایت، کمک‌های بشردوستانه تهیه کنند.

محمدطاهر زهیر، روز سه‌شنبه (۱۷ جدی) در نشستی که به منظور بررسی وضعیت فقر و مشکلات مردم در فصل زمستان در ولایت بامیان برگزار شده بود، گفت که ۶۱٫۳ درصد مردم این ولایت، در فقر بسر می‌برند و این موضوع نگران‌کننده است.

او افزود: «بیش از هشت هزار خانواده در بامیان، زیر خط فقر قرار دارند و نیاز است تا برای آن‌ها، کمک‌های فوری از سوی دولت و نهادهای همکار توزیع شود.»

آقای زهیر، گفت که مؤسسات و نهادهای خیریه‌، باید در معیارهای توزیع کمک‌های خود تغییراتی بیاورند تا تمام خانواده‌های نیازمند و فقیر، تحت پوشش امدادهای بشردوستانه قرار بگیرند.

این در حالی است که پیش از این، دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری سازمان ملل متحد یا اوچا، اعلام کرده بود که افغانستان در سال ۲۰۲۰ میلادی، به ۷۳۳ میلیون دالر کمک‌های بشردوستانه برای ۷٫۱ میلیون نفر نیاز دارد.

اوچا، افزوده بود که ۹.۴ میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند؛ اما از این میان، تنها ۷.۱ میلیون نفر کمک دریافت خواهند کرد. این دفتر، گفته بود که کمک‌های بشردوستانه، به آواره‌های جنگ و بیجا شدگان ناشی از خشک‌سالی‌ و حوادث طبیعی ارائه خواهد شد.