حملات طالبان بر شهر تالقان ولایت تخار عقب‌زده شد

صبح کابل
حملات طالبان بر شهر تالقان ولایت تخار عقب‌زده شد

منابع امنیتی در ولایت تخار، می‌گویند که حملات طالبان از سه سمت بر شهر تالقان، مرکز این ولایت عقب‌زده شده است.

خلیل اسیر، سخن‌گوی فرماندهی پلیس تخار به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که جنگ‌جویان طالب پنج‌شنبه-۷ اسد- از سه سمت بر شهر تالقان حمله کردند که از سوی نیروهای امنیتی و مردمی عقب‌زده شده است.

به گفته‌ی آقای اسیر، جنگ‌جویان طالب از ساحات قره‌پرچاب، خسکپه و چوبر بر شهر تالقان حمله کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی و پلیس مردمی روبه‌رو شدند.

آقای اسیر گفت که درگیری میان دو طرف تا حوالی ساعت ۱۰:۰۰ شب ادامه داشت که نتیجه‌ی آن، ۲۹ جنگ‌جوی طالب کشته و زخمی شده اند و ۳ عضو پلیس مردمی نیز زخم برداشته اند.

سخن‌گوی فرماندهی پلیس تخار، می‌گوید که عملیات نیروهای امنیتی در ساحات چوبر، حوزه‌ها‌ی اول و چهارم امنیتی صبح روز جمعه-۸ اسد- نیز آغاز شده است که تا هنوز از زمین و هوا پیش‌روی خوبی داشتند.

ولایت تخار در شمال-شرق کشور موقعیت دارد و به جز شهر تالقان، مرکز این ولایت، ولسوالی‌های دیگر آن در اختیار گروه طالبان است.

طالبان در یک ماه اخیر، بارها تلاش کردند تالقان را در اختیار بگیرند که با مقاومت نیروهای امنیتی و نیروهای مردمی روبه‌رو شده است و باشندگان این ولایت با پهن‌کردن خیمه‌های تحصن در کابل و در تخار، هشدار داده ند که اگر از سوی حکومت مرکزی به تالقان نیروی امنیتی کافی فرستاده نشود، این شهر به دست طالبان خواهد افتاد.