بازداشت ۳ مرد به اتهام بهره‌کشی جنسی از دختر ۱۳ ساله‌ای در تخار

صبح کابل
بازداشت ۳ مرد به اتهام بهره‌کشی جنسی از دختر ۱۳ ساله‌ای در تخار

منابع امنیتی در ولایت تخار، تایید می‌کنند که ۳ مرد، به اتهام بهره‌کشی جنسی از دختر ۱۳ ساله‌ای در این ولایت، بازداشت شده اند.

یک منبع امنیتی در تخار، می‌گوید، این دختر که پدرش معتاد به مواد مخدر است، از شش ماه به این طرف، با لباس پسرانه، در محافل موسیقی و شب‌نشینی این گروه ۳ نفره، می‌رقصید.

به گفته‌ی منبع، این دختر، در جریان شش ماه گذشته، نزد دو خانواده در شهر تالقان که سرپرستی آن را زنان به عهده داشتند، نگه‌داری می‌شد.

منبع، می‌افزاید که بر این دختر خردسال، تجاوز جنسی صورت گرفته است. منبع، می‌گوید که پرونده‌ی تجاوز و بهره‌کشی جنسی از این دختر خردسال، از سوی دادستانی نهایی شده و پولیس تلاش دارد تا عاملان آن را بازداشت کند.

با این حال، خلیل اسیر، سخن‌گوی پولیس تخار، می‌گوید که این سه مرد، چند روز پیش در مربوطات شهر تالقان بازداشت شده بودند و در حال حاضر، پرونده‌ی آن‌ها، به نهادهای عدلی و قضایی فرستاده شده است.

به گفته‌ی او، این سه مرد، از دو ماه به این طرف، دختر ۱۳ ساله‌ای را نشئه کرده و در محافل موسیقی و شب‌نشینی می‌رقصاندند.

آقای اسیر، می‌گوید: «از نزد افراد بازداشت‌شده، آلات موسیقی به دست آمده است. این افراد، به این دختر لباس مردانه پوشانده، او را نشئه ساخته و در محافل می‌رقصاندند؛ اما تجاوز جنسی بر او تایید نشده است. این دختر، اعتراف کرده که پدرش معتاد است.»

او، می‌افزاید که این دختر، در حال حاضر، به خانه‌ی امن منتقل شده و تا اکنون، هیچ کدام از بستگان او، به فرماندهی پولیس، مراجعه نکرده اند.

آزار و اذیت و تجاوز جنسی بر کودکان، یکی از چالش‌ها و موضوعات بسیار مهم در افغانستان است که بارها نهادهای مدافع حقوق کودکان، نگرانی شان را در این باره بیان کرده اند.