وزارت دفاع: سربازان محاصره‌شده‌ی ارتش در کمپ کوته عشرو نجات داده شدند

صبح کابل
وزارت دفاع: سربازان محاصره‌شده‌ی ارتش در کمپ کوته عشرو نجات داده شدند

وزارت دفاع، اعلام کرده است که مشکل سربازان ارتش در کمپ کوته‌عشروی ولایت میدان‌وردک، حل شده است.

در اعلامیه‌ای که از سوی وزارت دفاع منتشر شده، آمده است که یک‌شنبه‌شب (۲۷ میزان)، نیروهای کماندو، با راه‌اندازی عملیاتی در اطراف کمپ کوته‌عشروی ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک، تلفات سنگینی به تروریستان طالب وارد کردند.

بر اساس اعلامیه تجهیزات نظامی و مواد غذایی کافی برای سربازان ارتش در این پاسگاه رسانده شده و سربازان زخمی نیز به شفاخانه انتقال یافته اند.

وزارت دفاع گفته است: «اکنون وضعیت در ولسوالی جلریز، به گونه‌ی کامل در کنترل نیروهای دفاعی و امنیتی قرار دارد و مشکل سربازان در این ولسوالی، حل شده است.»

از روز یک‌شنبه (۲۷ میزان) به این‌سو، ویدیویی در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود که در آن، عبدالجبار، سرپرست کمپ کوته‌عشروی ولایت میدان‌وردک، از رییس‌جمهور می‌خواهد تا برای آن‌ها، تجهیزات نظامی و آب و غذای کافی بفرستد.

او، می‌گوید: «چهارشنبه‌شب هفته‌ی گذشته، حمله‌ی موتربمب صورت گرفت و ۴ نفر زخمی داریم؛ اما تا همین لحظه، نه کمک هوایی رسیده و نه زمینی. دو بار خواستند کمک کنند؛ اما به خاطر تیراندازی دشمن نتوانستند. ما تسلیم طالبان نمی‌شویم و از خاک دفاع می‌کنیم؛ اما از رییس‌جمهور، شورای امنیت و وزارت دفاع، می‌خواهیم که به کمک ما کنند. زخمی داریم، آب و نان نداریم؛ اما روحیه داریم و می‌جنگیم.»

این در حالی است که سربازان ارتش، پیش از این نیز بارها در جنگ در برابر طالبان در چنین موقعیتی قرار گرفته اند.