سرور دانش: هرگز تسلیم افراطیت و امارت نخواهیم شد

صبح کابل
سرور دانش: هرگز تسلیم افراطیت و امارت نخواهیم شد

سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، می‌گوید که دولت و مردم افغانستان، هرگز تسلیم افراطیت و امارت نخواهند شد.

آقای دانش که روز دوشنبه (۲۷ ثور)، در مراسم معرفی ذبیح‌الله زیارمل به عنوان رییس عمومی اداره‌ی ملی استندرد صحبت می‌کرد، گفت: «هدف دشمنان کشور، این است که دولت و مردم افغانستان را وادار به تسلیم کنند. مردم راه خود را انتخاب کرده و راه آن‌ها آموزش و آبادانی است، راه اعتدال و مردم‌سالاری است، نه راه تخریب و ویرانی و جهل و افراطیت.»

به گفته‌ی او، مردم دنیا می‌دانند که چه کسانی موافقان واقعی و چه کسانی مخالفان واقعی صلح اند.

آقای دانش افزود که گروه طالبان تا هنوز به بهانه‌های مختلف از میز مذاکره و پذیرش راه حل سیاسی مسالمت‌آمیز شانه خالی کرده و به حملات نظامی، ترور و خشونت پافشاری دارد.

او گفت: «این‌ها باید بدانند که در ۲۷ سال گذشته، غیر از خون‌ریزی و جنایت، دست‌آورد دیگری نداشتند و بعد از این هم با انجام حملات انتحاری و ترور، به اهداف خود نخواهند رسید.»

آقای دانش، تأکید کرد که دولت، نیروهای امنیتی و مردم افغانستان، از دست‌آوردهای ۲۰ سال گذشته، جمهوریت، نظام و قانون اساسی، دفاع می‌کنند و به هیچ وجه تسلیم افراطیت و امارت نخواهند شد.

معاون دوم ریاست‌جمهوری، گفت که دولت، مردم و همه جوانب، از یک صلح عادلانه و پایدار، مذاکره‌ی سیاسی و جست‌وجوی راه حل مسالمت‌آمیز و مشارکت عادلانه استقبال می‌کنند.