صدیق صدیقی: گروه طالبان از حُسن‌نیت دولت افغانستان سوی استفاده کرده است

صبح کابل
صدیق صدیقی: گروه طالبان از حُسن‌نیت دولت افغانستان سوی استفاده کرده است

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، گفته است که حمله‌های اخیر تروریستان طلب، نشان می‌دهد که این گروه، از حُسن‌نیت دولت و شهروندان افغانستان، سوی استفاده می‌کند.

آقای صدیقی، روز دوشنبه (۲۸ میزان)، در برگه‌ی تویترش نوشت که به منظور تسریع روند صلح و پایان جنگ، دولت افغانستان ۶۱۰۰ زندانی طالب را آزاد کرد.

او گفته است: «دولت افغانستان و شهروندان ما، بزرگ‌ترین تصمیم را مبنی بر آزادی ۶۱۰۰ زندانی خطرناک طالبان که در هیچ روند صلحی در جهان شاهد آن نبوده‌ایم، در خصوص تسریع روند صلح گرفتند تا طالبان را وادار به ختم جنگ و برقراری صلح باعزت و پایدار در افغانستان کنند.»

به گفته‌ی او، حمله‌های اخیر طالبان در هلمند و غور، نشان می‌دهد که طالبان از حُسن‌نیت دولت و شهروندان افغانستان، استفاده‌ی سو کرده و جنگ وحشیانه‌ و دهشت‌افگنانه‌ی شان را افزایش داده اند.

این در حالی است که از ده روز به این طرف، تروریستان طالب بر بخش‌هایی از ولایت هلمند به شمول شهر لشکرگاه و ولسوالی نادعلی این ولایت، حمله کرده‌اند. درگیری‌های پراکنده میان نیروهای امنیتی و تروریستان طالب، هنوز هم جریان دارد.

به گفته‌ی مقام‌های امنیتی، در جریان درگیری‌های اخیر در هلمند، ۳۰۰ تروریست طالب کشته شده اند. هم‌چنان، در جریان این درگیری‌ها، ۳۰ سرباز امنیتی و ۷ غیرنظامی نیز جان باخته اند. به دنبال این درگیری‌ها، بیش از ۵ هزار خانواده نیز از مناطق شان آواره شده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x