طالبان در بامیان، ۹ نفر را به شمول دو زن با مقداری داروی بی‌هوشی بازداشت کردند

صبح کابل
طالبان در بامیان، ۹ نفر را به شمول دو زن با مقداری داروی بی‌هوشی بازداشت کردند

منابع مردمی در ولایت بامیان، تأیید می‌کنند که افراد طالبان، نه نفر را به شمول دو زن در این ولایت با مقداری داروی بی‌هوشی بازداشت کرده‌اند.

یک منبع به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که این افراد روز گذشته -دوشنبه، ۲ اسد-، در ساحه کرمان ولسوالی پنجاب ولایت بامیان از سوی طالبان بازداشت شده‌اند.

به گفته‌ی منبع، این افراد پس از بازداشت، خود شان را تیم واکسیناتور کرونا معرفی کرده و از سوی بنیاد خیریه «احساس برای هزاره‌جات» در ساحه کرمان ولسوالی پنجاب بامیان برای هفت نفر واکسین کرونا تزریق کرده و برای هر نفر ۵۰۰افعانی نیز داده بودند.

منبع، می‌گوید که مردم محل نسبت به فعالیت این تیم مشکوک شده و به فرماندهی پلیس طالبان در این ولسوالی گزارش داده‌اند.

در همین حال، یک منبع از فرماندهی پلیس طالبان در ولسوالی پنجاب نیز، این رویداد را تأیید کرد و گفت که در بررسی‌های نخستین از نزد این افراد، مقداری داروی بی‌هوش‌کننده و دست‌کم شش دانه بیل و کُلنگ نیز، به دست آمده و تحقیقات بیش‌تر از آن‌ها جریان دارد.

داکتر جعفر ذکی، رییس صحت عامه طالبان در بامیان، گفت که یک گروه ۹ نفر‌ی که خود شان را در برخی ساحات ولسوالی پنجاب «تیم رضاکار واکسیناتور کرونا» جا زده بودند، مربوط اداره صحت این ولایت نمی‌شود.

با این همه، عبدالصبور فرزان سیغانی، سخن‌گوی والی طالبان در بامیان، می‌گوید که این افراد بازداشت نشده؛ بلکه برای پرسش‌وپاسخ درباره نحوه‌ی فعالیت شان به دفتر فرماندهی پلیس ولسوالی پنجاب آورده شدند.