طالبان باشندگان شماری از ولسوالی‌های پنجشیر را در خانه‌های شان زندانی کردند

عصمت امین
طالبان باشندگان شماری از ولسوالی‌های پنجشیر را در خانه‌های شان زندانی کردند

منابع مردمی در ولایت پنجشیر، می‌گویند که جنگ‌جویان طالب به باشندگان ولسوالی‌های دره و آبشار این ولایت، اجازه‌ی رفت‌وآمد را نمی‌دهند و مردم در خانه‌های شان زندانی شده‌اند.

یک منبع که نخواست نامی از او گرفته شود، به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که پس از ۶ روز، جنگ‌جویان طالب تنها امروز برای ساعتی به باشندگان ولسوالی‌های آبشار و دره اجازه‌ی رفت‌وآمد با تدابیر شدید را داده‌اند.

این منبع گفت، شش روز است که باشندگان منطقه‌ی بازار عبدالله‌خیل، چل‌پوی و ده بابا علی در خانه‌های شان زندانی اند و اجازه‌ی رفت‌وآمد به سایر نقاط پنجشیر را ندارند.

در همین حال، یک منبع دیگر به روزنامه صبح کابل، گفت که صدها نفر از باشندگان دره‌ی عبدالله‌خیل و جهرعلی در اسارت طالبان قرار دارند. به گفته‌ی او، طالبان مردم را در کانتینرها، مساجد و مکاتب زندانی  شکنجه می‌کنند.

در برخی از ساحات پنجشیر نیز، طالبان مردم را مجبور کرده اند که منطقه و خانه‌های شان را ترک کنند و به همین دلیل شمار زیادی از خانواده‎‌ها در یکی دو روز اخیر مناطق شان را ترک کردند.

جنگ‌جویان طالبان در حالی باشندگان برخی از ولسوالی‌های پنجشیر را در خانه‌های شان زندانی کردند که غذای مورد نیاز خود را از همین مردم جمع‌آوری می‌کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x