جواد هجری: جنگ میان تفنگ‌داران غیر مسؤول، سبب به محاصره درآمدن ولسوالی چاه‌آب شد

محراب الدین ابراهیمی
جواد هجری: جنگ میان تفنگ‌داران غیر مسؤول، سبب به محاصره درآمدن ولسوالی چاه‌آب شد

مسؤولان محلی در ولایت تخار می‌گویند که هراس‌افگنان طالب پنج‌شنبه شب(۷سنبله) بر ولسوالی چاه‌آب این ولایت حمله کردند و همین اکنون نیز درگیری میان طالبان و نیروهای ارتش ادامه دارد.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار به روزنامه صبح کابل می‌گوید که از دو سال به این‌سو در ولسوالی چاه آب این ولایت درگیری میان تفنگداران غیرمسؤول وجود داشته و حمله‌ی دیشب طالبان نیز به دلیل حضور همین تفگنداران صورت گرفته است.

آقای هجری افزود که وجود تفنگداران غیر مسؤول در ولسوالی چاه‌آب ولایت تخار، سبب شد که طالبان از قسمت‌های  ولسوالی شهر بزرگ ولایت بدخشان وارد این ولایت شدند و همین اکنون با نیروهای امنیتی درگیر استند.

به گفته‌ای او در میان تفنگداران غیرمسؤول شماری از فرماندهان جهادی نیز وجود دارد.

هرچند سخنگوی والی تخار سقوط ولسوالی چاه‌آب و حتا به محاصره در آمدن این ولسوالی را رد می‌کند؛ اما می‌گوید که در نتیجه‌ی پرتاب‌های طالبان، قسمتی از ساختمان ولسوالی و چندین دکان تخریب شده است.

او در مورد تلفات این حمله چیزی نمی‌گوید.

این درحالی است که بهار امسال نیز هراس‌افگنان طالب بر ولسوالی چاه‌آب حمله کرده بودند. ولایت تخار در شمال افغانستان، از ولایات نسبتا ناامن است. در این ولایت افزون بر موجودیت هراس‌افگنان طالب، حضور نیروهای مسلح غیرمسؤول از جمله موجودیت افراد وابسته به حزب اسلامی گلبدین حکمتیار نیز سبب نگرانی‌های زیادی شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x