کشته شدن ۸ نفر از نیروهای امنیتی در ولایت دایکندی

محمد گوهری
کشته شدن ۸ نفر از نیروهای امنیتی در ولایت دایکندی

در نتیجه‌ی حمله‌ی هراس‌افگنان طالب بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی کجران ولایت دایکندی، تلفاتی به نیروهای امنیتی وارد شده است.

سکینه احسانی، سخنگوی والی دایکندی، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که هراس‌افگنان طالب، حوالی ساعت ۰۱:۳۰ بامداد روز یک‌شنبه (۳ قوس) بر پاسگاه‌های امنیتی در مناطق دوازده امام و تنگه‌ی صوف حمله کردند.

او می‌افزاید که در نتیجه‌ی حمله‌ی هراس‌افگنان طالب، ۸ نفر از نیروهای امنیتی جان باخته‌اند و ۳ نفر دیگر از این نیروها، زخمی شده اند.

بانو احسانی، ادامه داد که حمله‌ی طالبان، تا حوالی ساعت ۰۴:۰۰ بامداد ادامه داشت و با مقاومت نیروهای امنیتی، حمله‌ی هراس‌افگنان عقب زده شد. سخنگوی والی دایکندی، همچنان گفت که در این درگیری، تلفات سنگینی به هراس‌افگنان طالب وارد شده؛ اما آمار دقیق آن مشخص نیست.

او تأکید کرد که در حال حاضر، وضعیت امنیتی در ولسوالی کجران بسیار وخیم است و طالبان، در آن‌جا، گشت‌وگذار می‌کنند.

ولایت دایکندی در مرکز افغانستان، از جمله ولایت‌های امن افغانستان محسوب می‌شود؛ اما در این اواخر ولسوالی‌های کجران و پاتوی این ولایت شاهد ناامنی‌های فراوانی بوده است.

در جریان چند ماه گذشته، هراس‌افگنان طالب بارها بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی‌های کجران و پاتوی این ولایت حمله کرده و تلفاتی به نیروهای امنیتی وارد شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x