حمله‌ی طالبان بر ولسوالی جلریز میدان‌وردک موقتا عقب زده شد

عبدالرازق اختیاربیگ
حمله‌ی طالبان بر ولسوالی جلریز میدان‌وردک موقتا عقب زده شد

ولسوالی جلریز ولایت میدان از چند سال به این‌سو در تهدید بلند امنیتی قرار دارد و طالبان به جز از ساختمان و بازار این ولسوالی، در سایر نقاط آن حضور گسترده دارند و هرازگاهی با نیروهای امنیتی درگیر می‌شوند.

هراس‎افگنان طالب بامداد روز یک‌شنبه (۳۱سنبله) بار دیگر بر مرکز ولسوالی جلریز حمله کردند و برای چندین ساعت با نیروهای امنیتی جنگیدند.

حکمت‌الله درانی، سخنگوی پولیس میدان‌وردک، با تأیید حمله‌ی طالبان به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که با رسیدن نیروهای کمک و انجام عملیات هوایی، طالبان مجبور به عقب‌نشینی شده اند.

به گفته‌ی او در جریان درگیری میان دو طرف، پنج هراس‌افگن طالب کشته و دو نیروی امنیتی نیز زخم برداشته اند.

 از سویی‌ هم حسین‌علی بلیغ، عضو شورای ولایتی میدان‌وردک، ضمن این که وضعیت امنیتی ولسوالی جلریز را شکننده می‌خواند، می‌گوید که طالبان ۳:۳۰ بامداد یک‌شنبه بر مرکز ولسوالی جلریز حمله کردند.

آقای بلیغ به روزنامه‌ی صبح کابل گفت که در نتیجه‌ی حمله‌ی طالبان یک پاسگاه مربوط به نیروهای پولیس محلی به رهبری قومندان سرور«داکو» سقوط کرده بود؛ اما با رسیدن نیروهای هوایی دوباره این پاسگاه از کنترل طالبان بیرون شده است.

این عضو شورای ولایتی اما از حمله‌ی دوباره‌ی طالبان بر این ولسوالی هشدار می‌دهد و می‌گوید: «ساعت ۱۱ بجه‌ی پیش از چاشت جنگ آرام شده است؛ اما احتمال داره طالبان شب دوباره حمله کنند.»

گفتنی است که در حال حاضر مسیرهای منتهی به ولسوالی جلریز نیز بسته است و امکان کمک‌های زمینی نیز وجود ندارد.

افزون بر ولسوالی جلریز، شاهراه جلریز نیز از خطرناک‌ترین شاهراه‌ها در افغانستان به حساب می‌آید. از این شاهراه به عنوان جاده‌ی مرگ یاد می‌کنند. مسؤولان محلی می‌گویند که نیروهای دولتی تنها ساختمان، بازار و دو منطقه‌ی هزاره‌نشین این ولسوالی را به دست دارند و در سایر نقاط آن طالبان حضور گسترده دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x