حمله‌ی طالبان بر ولسوالی‌های خواجه‌ی‌غار و ینگی‌قلعه‌ی تخار عقب زده شد

صبح کابل
حمله‌ی طالبان بر ولسوالی‌های خواجه‌ی‌غار و ینگی‌قلعه‌ی تخار عقب زده شد

ساعاتی پس از این که طالبان ادعا کردند، ولسوالی‌های خواجه‌‌ی‌غار و ینگی‌قلعه‌ی ولایت تخار به دست آنان سقوط کرده، منابع محلی می‌گویند که حمله‌ی هراس‌افگنان عقب زده شده است.

منابع محلی می‌گویند که هراس‌افگنان طالب شام روز گذشته یک‌شنبه (۱۷سنبله) بر دو ولسوالی ولایت تخار حمله کردند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی مواجه شدند و با رسیدن نیروهای کمکی حمله‌ی شان دوباره عقب زده شده است.

جواد هجری، سخن‌گوی والی تخار می‌گوید، هرچند جنگ نیروهای امنیتی و هراس‌افگنان طالب در اطراف ولسوالی‌های ینگی‌قلعه و خواجه‌ی‌غار ادامه دارد؛ اما حمله‌ای که به قصد تصرف این دو ولسوالی انجام شده بود، دفع شده است.

آقای هجری در مورد تلفات دو طرف چیزی نگفته است؛ اما در یک خبرنامه‌ی دفتر مطبوعاتی والی تخار آمده است که نزدیک به ۳۰ هراس‌افگن طالب در درگیری با نیروهای امنیتی در ولسوالی ینگی‌قلعه‌ی تخار کشته شدند.

در همین حال گروه طالبان ادعا کردند که آنان این دو ولسوالی را تصرف کرده اند و در نتیجه‎ی آن چندین سرباز ارتش کشته شدند.

ولایت تخار در شمال افغانستان، از ولایات نسبتا ناامن است. در این ولایت هم گروه طالبان و هم تفنگ‌داران غیر مسؤول که بیشتر شان وابسته به حزب اسلامی گلب‌الدین حکمتیار اند، سرگرم ترور و ناامن ساختن مناطقی از این ولایت استند.