در حمله‌ی طالبان، ۱۰ سرباز ارتش در روستای تلوکه‌ی کندز کشته شدند

محراب الدین ابراهیمی
در حمله‌ی طالبان، ۱۰ سرباز ارتش در روستای تلوکه‌ی کندز کشته شدند

به دنبال حمله‌ی هراس‌افگنان طالب بر پاسگاه‌های امنیتی در روستای تلوکه‌ی ولایت کندز، ۱۰ سرباز امنیتی کشته شدند.

یک منبع امنیتی که نخواست نامش ذکر شود، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که هراس‌افگنان طالب پنج‌شنبه شب(۱۱میزان) بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی تلوکه‌ی ولایت کندز حمله‌ کردند که در نتیجه‌ی آن ۱۰ سرباز ارتش کشته و یک تن دیگر زخم برداشته است.

در همین حال محمد یوسف ایوبی، رییس شورای ولایتی کندز به روزنامه صبح کابل تائید می‌کند که طالبان پنج‌شنبه شب بر پاسگاه‌های امنیتی ولسوالی تلوکه حمله کردند که در نتیجه حدود ۱۰ سرباز ارتش کشته شدند.

آقای ایوبی ضمن این که سقوط این پاسگاه‌ها را به دست طالبان نیز تائید می‌کند، هم‌چنان گفت که هراس‌افگنان طالب پس از کشتن سربازان ارتش، تمام سلاح و تجهیزات آنان را باخود برده است.

از سویی‌هم ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان نیز گفته است که دو پاسگاه‌ امنیتی در ولسوالی تلوکه از کنترول نیروهای امنیتی افغان بیرون شده و چندین سرباز ارتش نیز کشته شدند.

ولایت کندز در شمال-شرق افغانستان، از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. طالبان در آن حضور گسترده دارند و هرازگاهی دست به تحرکات علیه نیروهای دولتی می‌زنند. هم‌اکنون چندین ولسوالی این ولایت به طور کامل در کنترل طالبان‌ است و شمار دیگر نیز در تهدیدات بسیار بالا قرار دارد.

هم‌چنان به تازگی ولسوالی دشت‌ارچی این ولایت نیز پس از روزها تهدید طالبان، به دست این گروه سقوط کرده است.