حمله‌ی طالبان بالای پاسگاه مشترک نیروهای ارتش و پولیس در زابل

صبح کابل
حمله‌ی طالبان بالای پاسگاه مشترک نیروهای ارتش و پولیس در زابل

مسؤولان امنیتی در ولایت زابل، می‌گویند که هراس‌افگنان طالب، پنج‌شنبه‌شب (۲۹ حوت)، بالای یک پاسگاه مشترک نیروهای ارتش و پولیس، در این ولایت حمله کردند.

زمری سهاک، امر مطبوعاتی فرماندهی پولیس زابل، به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که هراس‌افگنان طالب، ناوقت شب گذشته بالای یک پاسگاه نیروهای امنیتی که در چند کیلومتری مرکز این ولایت است، حمله کرده اند.

آقای سهاک، افزود که تاکنون در مورد تلفات و این که طالبان چگونه توانسته اند بالای این پاسگاه حمله کنند، جزئیات در دست نیست؛ اما گفت که یک هیأت به منظور بررسی بیشتر به ساحه فرستاده شده است.

اما برخی منابع امنیتی، می‌گویند که در نتیجه‌ی حمله‌ی طالبان، بالای این پاسگاه مشترک نیروهای پولیس و ارتش، ۲۵ تن از این نیروها جان باخته اند.

از سویی‌هم برخی منابع، گفته اند که در این حمله، ۸ تن از نیروهای امنیتی، نیز با طالبان همکاری کرده اند تا این حمله انجام شود.

ولایت زابل در جنوب افغانستان، از ولایت‌های ناامن است که طالبان در آن، هرازگاهی با نیروهای افغان درگیر می‌شوند. گفته می‌شود که ولسوالی ارغنداب این ولایت از پایگاه‌های اصلی گروه طالبان است که افراد این گروه حملات‌شان بر دیگر بخش‌های زابل را از همین ولسوالی سازمان‌دهی می‌کنند.