وزارت داخله: شهر کندز از وجود هراس‌افگنان طالب پاک‌سازی شد

صبح کابل
وزارت داخله: شهر کندز از وجود هراس‌افگنان طالب پاک‌سازی شد

وزارت داخله اعلام کرده است که نیروهای امنیتی شهر کندز را از وجود هراس‌افگنان طالب پاک‌سازی کرده‌اند و در حال حاضر، وضعیت امنیتی در این شهر، کاملاً عادی است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله روز یک‌شنبه (۱۰ سنبله)، در برگه‌ی فیس‌بوک خود نگاشته است: «به منظور اطمینان کامل، شب گذشته شهر کندز کوچه به کوچه و ساحه به ساحه توسط نیروهای خاص پولیس، نیروهای خاص امنیت ملی و کوماندوی افغانستان پاک‌سازی شد، فعلاً وضعیت کاملاً نورمال است.»

آقای رحیمی تاکید کرده است که هراس‌افگنان طالب ضربات سنگینی را متحمل شده‌اند.

تا کنون آمار دقیقی از تلفات هراس‌افگنان طالب، غیرنظامیان و نیروهای امنیتی منتشر نشده است.

شهر کندز از نیمه‌های جمعه شب (۸ سنبله) شاهد حملات سنگین هراس‌افگنان طالب بود. برق و شبکه‌های مخابراتی در این ولایت، هم‌زمان با حمله‌ی طالبان قطع شده بود. مسؤولان گفته بودند که هراس‌افگنان طالب از چهار طرف بر شهر کندز حمله کرده و تا نزدیکی‌های شهر رسیده بودند.

به دنبال حمله‌ی طالبان، نیروهای ویژه‌ی امنیت ملی، پولیس ملی و ارتش، عازم شهر کندز شدند و جنگ با هراس‌افگنان طالب را آغاز کردند.

همچنان، سرپرستان وزارت‌های دفاع و داخله، برای مدیریت جنگ کندز، پس از چاشت روز شنبه (۹ سنبله)، به این ولایت سفر کردند. اسکات میلر، فرمانده‌ی عمومی نیروهای ناتو در افغانستان نیز این دو مقام بلندپایه‌ی امنیتی کشور را همراهی می‌کرد.

مرکز ولایت کندز پیش از این هم حملات سنگین هراس‌افگنان طالب را در کارنامه‌ی خود دارد و دو بار نیز به دست طالبان سقوط کرده است.

گفته می‌شود که با این حمله‌ی طالبان، هزاران خانواده از خانه‌های شان بی‌جا شده اند و زیان‌های مالی بزرگی نیز به مردم وارد شده است.