فوری: در نخستین حمله‌ی هوایی در کندز ۲۶ هراس‌افگن طالب کشته شده‌اند

صبح کابل
فوری: در نخستین حمله‌ی هوایی در کندز ۲۶ هراس‌افگن طالب کشته شده‌اند

منابع امنیتی در ولایت کندز می‌گویند که در نخستین حمله‌ی هوایی نیروهای امنیتی در این ولایت، ۲۶ هراس‌افگن طالب کشته شده‌اند.

منابع امنیتی به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گویند که عملیات نیروهای امنیتی در ساحات کله گاو، پل شینواری، قهوه خانه، خاک کنی و علی خیل بر مواضع هراس‌افگنان طالب انجام شده است.

به گفته‌ی این منابع، در این حمله‌ی هوایی، ۲۶ هراس‌افگن طالب کشته شده‌اند و شمار دیگری از اعضای این گروه نیز زخم برداشته‌اند.

این منابع، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گویند که هراس‌افگنان طالب در خانه های مردم و حتا در یکی از شفاخانه‌های مکلی جا به جا شده و نیروهای امنیتی تمام تلاش شان را می‌کنند که به غیر نظامیان آسیبی نرسد.

این منابع تاکید می‌کنند که اولویت نیروهای امنیتی در این جنگ حفظ جان مردم است و طالبان به زودی نابود خواهند شد.

شهر کندز از نیمه‌های شب گذشته به این طرف شاهد حملات سنگین هراس‌افگنان طالب بوده است. برق و شبکه‌های مخابراتی در این ولایت، هم‌زمان با حمله‌ی طالبان قطع شده است.

مسؤولان می‌گویند که هراس‌افگنان طالب از چهار طرف بر شهر کندز حمله کرده و تا نزدیکی‌های شهر رسیده‌اند.

محمدیوسف ایوبی، رییس شورای ولایتی کندز به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که از شب گذشته به این طرف، شهر کندز شاهد حملات سنگین طالبان بوده است.

از سویی هم، صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری در برگه‌ی تویترش نگاشته است که نیروهای امنیتی در حال دفع حمله‌ی طالبان بر بخش‌هایی از شهر کندز استند و اولویت آنان محافظت از غیرنظامیان است.