جنایت طالبان در غور؛ زبان و گوش‌های اسیران بریده و چشمان شان بیرون کشیده شده است

عصمت امین
جنایت طالبان در غور؛ زبان و گوش‌های اسیران بریده و چشمان شان بیرون کشیده شده است

منابع محلی در ولایت غور، می‌گویند که افراد طالبان، دو اسیر جنگی در ولسوالی لعل‌وسرجنگل این ولایت را به گونه‌ی وحشت‌ناکی سلاخی کرده‌اند.

یک منبع که نخواست نامی از او گرفته شود، به صبح کابل، گفت که این دو نفر، روز یک‌شنبه -۵ سرطان-، در روستای «تکه‌غال» ولسوالی لعل‌وسرجنگل اسیر و سپس سلاخی شده‌اند.

به گفته‌ی منبع، افراد طالبان زبان‌، گوش‌ها و انگشتان دست‌ها و پاهای این دو اسیر جنگی به نام‌های عارف و آصف را با چاقو بریدند، دندان‌های هر دو را شکستند و چشم‌های شان را از حدقه بیرون کشیده‌اند.

‏منابع افزود که طالبان عارف و آصف را پس از سلاخی، تیرباران کرده و جسد‌های شان را کنار جاده انداخته‌اند.

گفته می‌شود که این دو نفر از افراد فرمانده‌ محمد مرادی بود که در حمله طالبان بر خانه‌اش او در روستای دهن چهار آسیاب به دست این گروه اسیر شده بودند.

بر اساس گزارش‌ها، عارف و آصف باشندگان روستاهای «شنیه» و «چهار آسیاب» منطقه سرجنگل بودند.

در حمله‌ی دو روز پیش جنگ‌جویان طالب بر روستای «دهن چهار آسیاب» بالای خانه فرمانده محمد مرادی از فرماندهان پیشین خیزش‌های مردمی در ولسوالی لعل‌وسرجنگل، شخص فرمانده مرادی، غلام حیدر، پسر کاکا و دو دخترش به نام‌های زرین و تاج‌گل کشته شدند و همسر و پسر جوانش نیز، شدیدا زخمی شده که در شفاخانه ولایتی غور زیر نظر طالبان تحت درمان قرار دارند.

طالبان پس از این حمله، بیش از ۱۰۰ نیروی تازه نفس به مرکز این ولسوالی جابه‌جا کرده که سبب ترس، نگرانی و آزار و اذیت مردم شده‌اند.