طالبان استعفای مولوی قدرت‌الله، والی پنجشیر را نپذیرفتند

صبح کابل
طالبان استعفای مولوی قدرت‌الله، والی پنجشیر را نپذیرفتند

منابعی در ولایت ولایت پنجشیر، می‌گویند که استعفای مولوی قدرت‌الله، والی این ولایت از سوی رهبری طالبان، پذیرفته نشده است.

یک منبع به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که مولوی قدرت‌الله به دلیل نقض توافق‌نامه‌ای که اخیرا میان طالبان و باشندگان پنجشیر صورت گرفته بود، خواستار استعفا شده است.

با این حال، منبع گفت که رهبری طالبان، استعفای مولوی قدرت‌الله را نپذیرفته و گفته است که توافق‌نامه‌ی میان دو طرف پس از این جدی گرفته می‌شود.

این در حالی است که اخیرا، یک توافق‌نامه‌ی ۱۲ ماده‌ی میان طالبان و باشندگان پنجشیر به امضاء رسیده که بر اساس آن، مردم این ولایت، مکلف استند تا از هرنوع هم‌کاری با نیروهای مقاومت ملی، دادن غذا، سرپناه و معلومات به آن‌ها خودداری کنند.

در مقابل، طالبان نیز، تعهد کردند که در صورت عملی‌شدن این توافق‌نامه، منازل مسکونی، مساجد، مکاتب و درمانگاه‌ها را که به عنوان قرارگاه نظامی استفاده می‌کردند را ترک کنند، جست‌وجوی خانه‌به‌خانه پایان دهند و روند بازرسی تلفن‌‌های شخصی را متوقف کنند.

با این همه اما؛ گفته می‌شود که طالبان از زمان امضای توافق‌نامه، بیش از ده بار مواد این توافق را نقض کرده و دست به آزار و اذیت باشندگان ولایت پنجشیر زدند و هنوز هم از خانه‌ها به عنوان قرارگاه جنگی استفاده می‌کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x