وزارت خارجه‌ی طالبان به حرف‌های اخیر جو بایدن واکنش نشان داد

صبح کابل
وزارت خارجه‌ی طالبان به حرف‌های اخیر جو بایدن واکنش نشان داد

وزارت خارجه‌ی حکومت سرپرست طالبان به حرف‌های اخیر جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا در مورد افغانستان واکنش داده و آن را شدیدا رد کرده است.

عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی طالبان روز جمعه -۱ دلو-، در برگه‌ی تویترش نوشته است که ملت‌های متفرق نه؛ بلکه ملت‌های متحد می‌توانند سبب زوال متجاوزین و امپراطوری‌های بزرگ شوند. «ما می‌بینیم که چگونه امارت اسلامی‌ با منابعِ اندک و در وقت کم امنیت سراسری را تأمین، نظام واحدِ مرکزی را ایجاد و ملت را متحد کرد.»

بلخی، افزوده است که نقاق یک پدیده‌ی بیرونی است که «متجاوزین» برای بقای خود به آن دامن می‌زنند؛ اما مردم افغانستان با عقاید مشترک اسلامی، کشور مشترک و افتخارات مشترک تاریخی آن‌ها را با شکست مواجه کرده است.

این در حالی است که اخیرا جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا بار دیگر از تصمیم خود در مورد خروج از افغانستان دفاع کرده و گفته که این کشور گورستان امپراتوری‌ها بوده است.

بایدن روز چهارشنبه -۲۹ جدی- در یک نشست خبری،گفت که متحدکردن افغانستان تحت یک دولت ممکن نیست. «اگر فکر می‌کنید کسی می‌تواند افغانستان را تحت یک دولت واحد متحد کند، دست خود را بلند کنید. به همین دلیل محل گورستان امپراتوری‌ها بوده است.»