گروه طالبان: ما به هیچ‌گونه تقسیم قومی و مذهبی مردم افغانستان باور نداریم

صبح کابل
گروه طالبان: ما به هیچ‌گونه تقسیم قومی و مذهبی مردم افغانستان باور نداریم

وزارت خارجه‌ی طالبان در واکنش به حمله‌ی تروریستی بر مرکز آموزشی کاج در منطقه‌ی دشت برچی شهر کابل، گفته است که این حملات از سوی حلقات شریر و دشمنان مردم افغانستان انجام شده است.

در خبرنامه‌ای که روز شنبه -۹ میزان-، از سوی وزارت خارجه‌ی طالبان به نشر رسیده، آمده است که این گروه به هیچ‌گونه تقسیم قومی و مذهبی مردم افغانستان باور ندارد و خود را مسؤول محافظت از جان شهروندان می‌داند.

در خبرنامه، آمده است: «افغانستان با وجود دسیسه‌های مغلق زیاد، مثالی از وفاق مذهبی و ملی در منطقه است. علما و مردم ما در مقابل تلاش‌های ناکام حلقات تفرقه‌افگن بیدار اند و به هیچ جهتی اجازه نخواهد داد تا در بین شان تفرقه و تعصب مذهبی، قومی، زبانی و سمتی ایجاد کند.»

با این حال، وزارت خارجه‌ی طالبان، اطمینان داده است که عاملان رویداد روز گذشته و رویدادهای این چنینی دیگر را به پنجه‌ی قانون می‌سپارد.

این وزارت از کشورهای خارجی نیز، خواسته است که در مسأیل داخلی افغانستان مداخله نکنند و از اظهارات غیر مسؤولانه در قبال مسأیل این کشور خودداری کنند.

این در حالی است که شماری از کشورهای جهان به شمول سازمان ملل و سایر نهادهای حقوق بشری پس از انفجار دیروز در غرب کابل، از عملکرد طالبان برای جلوگیری از وقوع چنین رویدادهایی انتقاد کردند.

به باور سازمان‌های حقوق بشری، طالبان در تأمین امنیت گروه‌های قومی به ویژه هزاره‌ها ناکام بوده‌اند.