طالبان مدیر مسؤول پیشین تلویزیون خاور را لت‌وکوب کردند

صبح کابل
طالبان مدیر مسؤول پیشین تلویزیون خاور را لت‌وکوب کردند

مرکز خبرنگاران افغانستان، تأیید کرده است که افراد طالبان، ذکی قیس، مدیر مسؤول پیشین تلویزیون خاور را در شهر کابل لت‌وکوب کرده اند.

در اعلامیه‌ای که از سوی مرکز خبرنگاران افغانستان به نشر رسیده، آمده است که این رویداد حوالی ساعت ۱۱:۰۰ شنبه‌شب -۲۵ جدی- در منطقه‌ی ده خدایداد از مربوطات ناحیه‌ی شانزدهم شهر کابل رخ داده است.

این مرکز به نقل از ذکی قیس نوشته است، افراد ناشناسی که خود را کارمندان حوزه‌ی امنیتی طالبان معرفی کرده و با بیرون‌کردن او از خانه به شدت او را لت‌وکوب کردند.

ذکی قیس، گفته است: «دروازه‌ی خانه ما را زد، پرسیدم کیست، کسی گفت که از حوزه‌ی [پلیس طالبان]استیم و نشانی خانه وکیل محل را می‌خواهیم؛ اما به محض  بازکردن دروازه خانه، یکی از افرادی که پشت دروازه بود، موهایم را گرفت و شخص دیگر به او گفت که بزن.»

بر اساس معلومات مرکز خبرنگاران، ذکی قیس تا پیش از سقوط کابل به دست طالبان، به عنوان مدیر مسؤول تلویزیون خاور کار می‌کرد؛ اما به دلیل شرایط نامساعد کاری پس از حدود ۱۰ سال از ادامه‌ی کار در این رسانه‎‌، انصراف داده است.

مرکز خبرنگاران افغانستان ضمن این که از حکومت سرپرست طالبان خواسته است تا چگونگی این رویداد را بررسی کند، هم‌چنان، تأکید کرده است که به دنبال روی‌کارآمدن این گروه، خشونت‌ها و تهدیدها علیه خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ها به شدت افزایش یافته است.