کمیسیون حقوق بشر: طالبان ۳ عضو خانواده‌ی مدیرمسئول پیشین رادیو صدای غور را با خود برده‌اند

صبح کابل
کمیسیون حقوق بشر: طالبان ۳ عضو خانواده‌ی مدیرمسئول پیشین رادیو صدای غور را با خود برده‌اند

یافته‌های کمیسیون مستقل حقوق بشر، نشان می‌دهد که در حمله‌ی مسلحانه‌ی فرمانده‌ی محلی گروه طالبان بر خانه‌ی پدری بسم‌الله عادل ایماق، مدیر مسئول پیشین رادیو صدای غور، ۳ عضو خانواده‌ی او به شمول یک دختر ۱۳ ساله کشته شده‌اند.

در اعلامیه‌ای که روز یک‌شنبه (۱۰ حوت)، از سوی کمیسیون مستقل حقوق بشر منتشر شده، آمده است که در این حمله، چهار عضو دیگر خانواده‌ی آقای ایماق به شمول یک دختر زیرسن زخم برداشته‌اند.

بر اساس اعلامیه، فرمانده‌ی محلی گروه طالبان، همچنان ۳ عضو خانواده‌ی آقای ایماق را با خود برده‌اند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر، از نهادهای مسئول خواستار بررسی همه‌جانبه‌ی این رویداد، ترور بسم‌الله عادل، آشکارسازی حقیقت و مورد پی‌گرد قرار گرفتن عاملان این رویداد با هدف تامین همه‌جانبه‌ی عدالت شده است.

پیش از این، نورمحمد کوه‌نورد، والی غور، به روزنامه‌ی صبح کابل گفته بود که پنج‌شنبه شب (۷ حوت)، تفنگ‌داران ناشناس چهار نفر از بستگان بسم‌الله عادل ایماق، مدیرمسئول پیشین رادیو صدای غور را به قتل رسانده‌اند.

آقای کوه‌نورد گفته بود: «بعد از قضایای اول، ما خانواده‌ی آقای ایماق را به یک جای امن در ولایت آورده‌ بودیم؛ اما بدون در جریان گذاشتن پولیس، آن‌ها به قریه‌ی شان رفتند.»

این در حالی است که چندی پیش، بسم‌الله عادل ایماق، مدیرمسئول رادیو صدای غور، از سوی تفنگ‌داران ناشناس در این ولایت، ترور شد. والی غور در آن زمان گفته بود که آقای عادل از سوی فردی که همراه با او در موتر بوده، ترور شده است.

تا اکنون در پیوند به کشته‌شدن بسم‌الله عادل ایماق، هیچ فردی بازداشت نشده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x