تلفات سنگین هراس‌افگنان طالب در ولایت هرات

صبح کابل
تلفات سنگین هراس‌افگنان طالب در ولایت هرات

نیروهای امنیتی با راه‌اندازی عملیاتی در مربوطات ولایت هرات، تلفات سنگینی به هراس‌افگنان طالب وارد کرده‌اند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که نیروهای ارتش و پولیس، عملیات مشترکی را در برابر هراس‌افگنان در مربوطات ولسوالی پشتون زرغون و اوبه، راه‌اندازی کرده‌اند.

او افزود: «در این عملیات، فرمانده‌ی قطعه‌ی سرخ و صفی‌الله چپات، یکی از فرماندهان مشهور طالبان در ولایت هرات با ۳۶ تن از افرادشان کشته شده‌اند».

آقای فرهاد می‌گوید که در این عملیات، عبدالعزیز انصار، والی نام‌نهاد هراس‌افگنان طالب برای ولایت هرات با پنج تن از افراد زخم برداشته‌اند.

او علاوه می‌کند که عملیات نیروهای امنیتی، از چهار روز به این طرف در ولسوالی پشتون زرغون و اوبه راه‌اندازی شده و تا پاک‌سازی کامل این ولسوالی‌ها از وجود هراس‌افگنان طالب، ادامه خواهد یافت.

ولایت غربی هرات، از ولایت‌های کلیدی و مهم افغانستان محسوب می‌شود. گروه طالبان هم در چندین ولسوالی این ولایت هرات حضور دارند و هر ازگاهی دست به فعالیت‌های هراس‌افگنانه می‌زنند.

در کنار طالبان، ولایت هرات مرکز رقابت‌های استخباراتی عربستان سعودی و ایران نیز است. بسیاری از ناامنی‌های این ولایت بر می‌گردد به رقابت‌های این دو کشور و حمایت‌شان از گروه‌های مختلف تروریستی در هرات.