۱۰ سرباز امنیتی در حمله‌ی طالبان در ارزگان کشته شدند

صبح کابل
۱۰ سرباز امنیتی در حمله‌ی طالبان در ارزگان کشته شدند

مسئولان محلی در ولایت ارزگان، می‌گویند که به دنبال حمله‌ی طالبان بر ولسوالی دهراوود این ولایت، ۱۰ سرباز امنیتی جان باخته اند.

حیات‌الله فضلی، عضو شورای ولایتی ارزگان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که طالبان، سه‌شنبه شب (۲۵ قوس)، بر ولسوالی دهراوود حمله کردند.

به گفته‌ی او، در نتیجه‌ی درگیری‌ها، ۱۰ سرباز امنیتی جان باخته اند و ۵ نفر دیگر زخمی شده اند. آقای فضلی، در مورد تلفات طالبان چیزی نگفت.

از سویی هم، احمدشاه ساحل، سخن‌گوی والی ارزگان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که در نتیجه‌ی درگیری‌ها در ولسوالی دهراوود، ۵ سرباز امنیتی جان باخته اند و ۲ سرباز دیگر زخمی شده اند.

به گفته‌ی او، در جریان درگیری، ۱۷ عضو گروه طالبان به شمول یک فرمانده‌ی این گروه کشته شده اند و ۶ نفر دیگر زخم برداشته اند.

آقای ساحل، گزارش‌ها در باره‌ی سقوط مرکز ولسوالی دهراوود را رد کرد و گفت که نیروهای دولتی در مرکز این ولسوالی حضور گسترده دارند.

پیش از این، در (۲۲ عقرب)، طالبان با حمله بر بازار، مقر ولسوالی، فرماندهی پولیس و سایر مراکز نظامی ولسوالی دهراوود، برای ساعاتی کنترل این ولسوالی را به عهده گرفته بودند.

ولایت ارزگان در جنوب افغانستان، از ولایت‌های به شدت ناامن است و طالبان در آن حضور گسترده دارند. به جز از یکی دو ولسوالی این ولایت، بقیه یا در کنترل کامل طالبان‌ است و یا در تهدیدات بسیار بالا قرار دارد.