بیش از ۴۰ هراس‌افگن طالب در ولایت تخار به نیروهای امنیتی تسلیم شدند

محراب الدین ابراهیمی
بیش از ۴۰ هراس‌افگن طالب در ولایت تخار به نیروهای امنیتی تسلیم شدند

مسؤلان محلی در ولایت تخار می‌گویند که ۴۲ تن از هراس‌افگنان طالب با سلاح‌های دست‌داشته‌ی شان در ولسوالی ورسج این ولایت به نیروهای امنیتی تسلیم شدند.

خلیل اسیر، سخنگوی فرماندهی پولیس تخار، به روزنامه‌ی صبح کابل گفت که ۴۲ نفر از هراس‌افگنان طالب، با پادرمیانی بزرگان قومی، ناوقت روز پنج‌شنبه (۲۱ سنبله) به نیروهای امنیتی در ولسوالی ورسج ولایت تخار تسلیم شدند.

به گفته‌ی آقای اسیر، این افراد به سرکردگی قاری قمرالدین پیش از این در بخش‌هایی از ولایت بدخشان در برابر نیروهای امنیتی می‌جنگیدند و فعالیت‌های هراس‌افگنانه داشتند.

او افزود، این افراد به تعداد ۳۳ میل اسلحه که شامل دو قبضه راکت، دو میل پی‌کا و متباقی کلاشینکوف می‌باشد را نیز به دولت تسلیم کرده اند.

سخنگوی پولیس تخار تأکید می‌کند که پس از آغاز عملیات نیروهای امنیتی بر ولسوالی کران و منجان ولایت بدخشان، این افراد به ولسوالی ورسج ولایت تخار فرار کرده بودند که با پادرمیانی بزرگان قومی و فعالیت نهادهای امنیتی، از جنگ دست کشیدند.

عملیات بازپس‌گیری ولسوال کران و منجان ولایت بدخشان، هفته‌ی گذشته راه‌اندازی شده بود که با وارد شدن تلفات بر گروه طالبان، این ولسوالی دوباره به تصرف نیروهای امنیتی درآمد و طالبان از آن ولسوالی متواری شدند.