طالبان در چند روز گذشته، بیش‌تر از ۱۰۰ غیرنظامی را در اسپین‌بولدک کندهار کشتند

صبح کابل
طالبان در چند روز گذشته، بیش‌تر از ۱۰۰ غیرنظامی را در اسپین‌بولدک کندهار کشتند

وزارت داخله، می‌گوید که به دنبال سقوط بخش‌هایی از ولسوالی اسپین‌بولدک ولایت کندهار، جنگ‌جویان این گروه، به خانه‌های مردم حمله کرده و غیرنظامیان زیادی را به قتل رسانده اند.

میرویس استانکزی، سخن‌گوی وزارت داخله، روز جمعه -۱ اسد-، به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که طالبان در جریان چند روز گذشته، حدود ۳۰۰-۴۰۰ غیرنظامی را در ولسوالی اسپین‌بولدک از خانه‌های شان بیرون کرده و شماری از آن‌ها را کشته اند.

آقای استانکزی، افزود که بر اساس گزارش‌ها و گفته‌های شاهدان عینی، طالبان بیش‌تر از ۱۰۰ غیرنظامی را در این ولسوالی به گلوله بسته اند.

سخن‌گوی وزارت داخله، گفت: «کسانی در خانه‌های شان تیرباران شده و کسانی هم از خانه‌های شان بیرون کشیده شده و بعدا اجساد شان در ریگستان‌ها پیدا شده است.»

با این حال، آقای استانکزی، اطمینان می‌دهد که نیروهای امنیتی، مصمم اند که انتقام غیرنظامیانی که از سوی طالبان کشته شده را بگیرند و به آن‌ها اجازه نخواهند داد که بیش‌تر از این، آرامش مردم را به هم بزنند.

او تأکید کرد که طالبان این افراد را به جرم هم‌کاری با دولت، به قتل رسانده اند. «در میان کسانی که کشته شدند، حتا چوکی‌داران و نگه‌بانان آنتن‌های مخراتی نیز شامل اند.»

این در حالی است که چند شب پیش، جنگ‌جویان طالبان، دو پسر فدامحمد افغان، عضو شورای ولایتی کندهار را به قتل رساندند.

آقای افغان،  در آن زمان به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که حدود ۲۰ نفر از اعضای طالبان یک‌شنبه‌شب -۲۷ ‏سرطان-، وارد خانه‌ی او شده و دو پسر جوانش را به قتل رساندند.

او هم‌چنان ادعا کرد که در این اواخر، طالبان حدود ۸۰ نفر ‏را شب‌هنگام از خانه‌های ‌شان بیرون کرده و تیرباران کرده اند. «حتا از ۸۰ نفر بیش‌تر.»‏

گروه طالبان تا اکنون در این مورد چیزی نگفته است.