طالبان یک نظامی حکومت پیشین را به بهانه‌ی آدم‌ربایی در هرات کشتند

صبح کابل
طالبان یک نظامی حکومت پیشین را به بهانه‌ی آدم‌ربایی در هرات کشتند

منابع محلی در ولایت هرات، می‌گویند که طالبان یک نظامی حکومت پیشین و دو نفر دیگر را به بهانه‌ی آدم‌ربایی کشته و جسد آن‌ها را بر یک موتر جرثقیل آویزان کرده و در شهر هرات گشتاندند.

این نظامی پیشین محبوب‌شاه نام داشت و دوشنبه‌شب -۲ حوت-، از سوی طالبان به ضرب گلوله کشته شد. آشنایان او، می‌گویند که این رویداد در خیابان منتهی به فلکه بکر‌آباد شهر هرات رخ داده است.

به گفته‌ی آن‌ها، طالبان بر موتر حامل این نظامی پیشین و دو تن از همراهانش شلیک کرده و در نتیجه‌ی هر سه تن شان جان باختند.

حسن حسینی، از هم‌صنفی‌های محبوب‌شاه در برگه‌ی فیسبوکش نوشته است: «از صبح به هر دری زدم، نتوانستم شماره تماسی از خانواده‌ی محبوب پیدا کنم. همه از طالبان می‌ترسند. هیچکس از اعضای خانواده‌اش حاضر نیست در مورد قتل او صحبت کند. وحشت یعنی همین که کسی صدایش را کشیده نتواند. همه این قتل را دیده‌اند؛ اما هیچکس انگار ندیده و نشنیده.»

حسینی، گفته است که پیکر بی‌جان محبوب هنوز در فلکه‌ی شهرنو هرات آویزان است؛ اما کسی جرأت ندارد اعتراض کند.

آشنایان این افسر پیشین، می‌گویند که طالبان برای سرپوش‌گذاشتن عمل زشت شان، او را متهم به آدم‌ربایی کرده اند.

محبوب‌شاه درس‌های ابتدایی اکادمی پلیس را در هرات خواند و ادامه‌ی تحصیلات خود در ترکیه به پایان رساند.

این در حالی است که مقام‌های طالبان در هرات، ادعا می‌کنند که این افراد به جرم آدم‌ربایی و در درگیری با نیروهای این گروه کشته شدند.

نعیم‌الحق حقانی، رییس اطلاعات و فرهنگ طالبان در هرات، تأیید می‌کند که نیروهای این گروه این افراد را کشتند؛ زیرا او، گفته است که آن‌ها یک پسر هشت ساله را ربوده بودند و در جریان درگیری کشته شدند.