قاضی و ولسوال نام‌نهاد طالبان در ولایت تخار کشته شدند

صبح کابل
قاضی و ولسوال نام‌نهاد طالبان در ولایت تخار کشته شدند

در نتیجه‌ی حمله‌ی هوایی نیروهای ارتش در ولسوالی خواجه‌غار ولایت تخار، ولسوال نام‌نهاد و قاضی نام‌نهاد هراس‌افگنان طالب، کشته شده اند.

وزارت دفاع، روز دوشنبه (۱۵ میزان) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که در نتیجه‌ی این عملیات، برهانی گجر، ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی نمک‌آب و حاجی صابر قاضی نام‌نهاد طالبان، با ۱۱ نفر از اعضای دیگر این گروه کشته شده اند.

این وزارت افزوده است که نیروهای ارتش عملیات خود را برای پاک‌سازی کامل ولایت تخار از وجود طالبان ادامه خواهند داد. در اعلامیه آمده است که تا کنون، در نتیجه این عملیات ساحات و اراضی زیادی از وجود هراس‌افگنان طالب پاک‌سازی شده است.

در جریان چند روز گذشته، درگیری‌های شدیدی میان نیروهای امنیتی و طالبان، در ولسوالی‌های بهارک و خواجه‌غار ولایت تخار رخ داده است. هر چند طالبان تلاش داشتند تا این ولسوالی‌ها را تصرف کنند؛ اما نیروهای امنیتی، حملات آن‌ها را عقب زده اند.

با این حال، درگیری‌های اخیر میان نیروهای امنیتی و طالبان در شماری از ولسوالی‌های ولایت تخار، سبب آواره شدن بیش از چهار هزار خانواده از خانه‌های شان شده است.

مسؤولان محلی تخار می‌گویند، آواره‌های جنگ با مشکلات فراوانی از ناحیه‌ی مواد غذایی و سرپناه روبه‌ر‌و استند و به علت ناامنی در شاهراه‌ها، نهاد‌های امداد‌رسان موفق به فرستادن کمک به این ولایت نشده ‌اند.

ولایت تخار در شمال‌-شرق افغانستان، در یک‌ سال اخیر، به شدت ناامن شده است و طالبان حملات زیادی را بر ولسوالی‌های ماورای کوکچه راه‌اندازی کرده اند.