در دو ماه گذشته ۲۰۰ رسانه در افغانستان از فعالیت باز مانده است

صبح کابل
در دو ماه گذشته ۲۰۰ رسانه در افغانستان از فعالیت باز مانده است

با افزایش نگرانی‌ها از وضعیت رسانه‌ها و خبرنگاران در کشور، انجمن ژورنالیستان آزاد افغانستان، می‌گوید که در جریان دو ماه گذشته، حدود ۲۰۰ رسانه‌ در سراسر کشور از فعالیت باز مانده است.

حجت‌الله مجددی، معاون انجمن ژورنالیستان، می‌گوید که شماری از این رسانه‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی و شماری به دلیل وضع محدودیت‌ها از سوی طالبان مجبور به توقف نشرات شان شده اند.

در همین حال، این انجمن در خبرنامه‌ای، از متوقف‌شدن فعالیت رادیو سرحد در ولایت غور نیز خبر داده است. سید معروف سعیدی، مسؤول این رادیو، می‌گوید که به دلیل نبود بودجه‌ی کافی، برق و از دست‌دادن همه‌ی کارمندانش مجبور شده که نشرات رادیو سرحد را متوقف کند.

آقای سعیدی، می‌افزاید :«از چندی به این سو، یک‌به‌یک از دوستان و هم‌کارانم در رادیو سرحد وظایف شان را ترک کردند و سرگرم کارهای دیگری شدند. با رفتن تیم‌کاری، نبود بودجه و برق هم‌اکنون موج رادیو سرحد در شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور نیز خاموش شد و از فعالیت باز ماند.»

این در حالی است که اخیرا کمیته‌ی مصونیت خبرنگاران در گزارشی، گفته است که در دو ماه گذشته، فعالیت ۷۰ درصد رسانه‌ها در افغانستان متوقف شده و اطلاع‌رسانی در بیست سال گذشته در پایین سطح خود قرار گرفته است.

کمیته‌ی مصونیت خبرنگاران هم‌چنان، گفته است که پس از فروپاشی دولت پیشین، رسانه‌ها به دلیل بسته‌شدن سیستم‌های مالی و بانکی با مشکلات شدید اقتصادی مواجه شده و به همین دلیل بسیاری از خبرنگاران خانه‌نشین شده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x