افراد طالبان در ولسوالی مالستان غزنی یک زن شوهردار را با خود بردند

عصمت امین
افراد طالبان در ولسوالی مالستان غزنی یک زن شوهردار را با خود بردند

منابع محلی در ولایت غزنی، می‌گویند که افراد طالبان یک زن شوهردار را در ولسوالی مالستان این ولایت با خود برده‌اند.

یک منبع روز پنج‌شنبه -۱۹ جوزا-، به صبح کابل، گفت که این رویداد یک هفته پیش در روستای «دادی» از مربوطات ساحه‌ی پشی ولسوالی مالستان و هم مرز با ولایت ارزگان رخ داده است.

منبع، گفت که طالبان چندی پیش یک پاسگاه امنیتی ایجاد کرده بودند و اسامه، از سربازان همین پاسگاه، این زن و کودکش را از محلی به نام دهن بوم که از مربوطات ولایت ارزگان می‌شود، با خوده به جای نامعلومی برده است.

به گفته‌ی منبع، دو شب پس از این رویداد، در نتیجه‌ی تلاش‌های مردمی، طالبان پذیرفتند که از افراد آن‌ها، این زن را با خوده برده است.

با این حال، طالبان در هماهنگی با بزرگان پشتون‌تبار ولایت ارزگان به ولسوالی مالستان آمدند و از مردم و شوهر این زن خواستار طلاق او شده‌اند و گفته اند که در بدل طلاق، به شوهرش پول می‌پردازند.

بزرگان مالستان به طالبان، گفته‌اند که آن‌ها باید ابتدا برای شوهر این زن، یک زن جدید بگیرند و سپس آن‌ها، طلاق این زن را خواهند داد.

به نقل از یک منبع دیگر، زن ربوده‌شده ادعا کرده که سه نفر از افراد طالبان وارد خانه‌ی آن‌ها شده و به زور تفنگ او و کودکش را با خود برده‌اند؛ چیزی که طالبان و بزرگان پشتون‌تبار ارزگان آن را رد می‌کنند.

با این همه، گفته می‌شود که چند روز پیش، زن ربوده‌شده و مادرش و اسامه به ولایت غزنی فرستاده شدند تا این مسأله در محاکمه‌ی نظامی حل‌وفصل شود.