هواپیمای بی‌سرنشین طالبان در ولایت ننگرهار کشف و ضبط شد

صبح کابل
هواپیمای بی‌سرنشین طالبان در ولایت ننگرهار کشف و ضبط شد

نیروهای ویژه‌ی امنیت ملی، با راه‌اندازی عملیاتی بر ذخیره‌گاه سلاح طالبان در ننگرهار، یک فروند هواپیمای بی‌سرنشین و مقداری تجهیزات نظامی را کشف و ضبط کرده‌اند.

در اعلامیه‌ای که روز چهارشنبه (۲۱ جوزا)، از سوی ریاست عمومی امنیت ملی منتشر شده، آمده است که این عملیات، بر ذخیرگاه سلاح هراس‌افگنان طالب در مربوطات ولسوالی بتی‌کوت ولایت ننگرهار راه‌اندازی شده بود.

بر اساس اعلامیه، در نتیجه‌ی این عملیات، یک فروند هواپیمای بی‌سرنشین و مقداری سلاح خفیفه و ثقیله به شمول یک پایه هاوان ۸۲ ملی‌متری، کشف و ضبط شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی، گفته است که در جریان این عملیات، دو نفر به نام‌های غلام محمد و روزی خان که مسؤولیت نگهبانی از این ذخیره‌گاه سلاح را به عهده داشتن، بازداشت شده‌اند.

هرچند پیش از این، گزارش‌هایی از سلاح‌های پیشرفته‌ی هراس‌افگنان طالب منتشر شده بود، اما این نخستین‌بار است که از نزد افراد این گروه، هواپیمای بی‌سرنشین کشف و ضبط می‌شود.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان، پیش از این، به عنوان بزرگ‌ترین مرکز گروه تروریستی داعش در این کشور محسوب می‌شد، اما با عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی، ظاهرا حضور داعش در این ولایت کاهش یافته است. در حال حاضر، سایر گروه‌های تروریستی به شمول طالبان، در ولایت ننگرهار حضور گسترده دارند.