طالبان: امیدواریم تا پایان ماه جاری میلادی توافق‌نامه‌ی صلح امضا شود

صبح کابل
طالبان: امیدواریم تا پایان ماه جاری میلادی توافق‌نامه‌ی صلح امضا شود

گروه طالبان، ابراز امیدواری کرده است که توافق‌نامه‌ی صلح میان این گروه و ایالات متحده‌ی امریکا، تا پایان ماه جاری میلادی، به امضا برسد.
سهیل شاهین، سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، با ارسال بیانیه‌ای به روزنامه‌ی دان پاکستان، گفته است که پیش از امضای توافق‌نامه‌ی صلح، افراد طالبان آماده اند تا عملیات نظامی خود را کاهش بدهند.
او گفته است: «امیدواریم که تا پایان ماه جاری میلادی، توافق‌نامه‌ی صلح امضا شود. همچنان آماده‌ایم که عملیات نظامی را کاهش بدهیم. هدف از کاهش خشونت، فراهم کردن محیط امن برای نیروهای خارجی به منظور خروج از افغانستان است.»
سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، گفته است که با کاهش خشونت، حمله بر نیروهای امنیتی افغانستان هم کاهش می‌یابد. او افزوده است: «در مورد آتش‌بس توافقی صورت نگرفته، کاهش خشونت تنها در عملیات نظامی رونما می‌شود.»
این در حالی است که به تازگی، ملاعبدالغنی برادر، رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانت‌لاین، گفته است که با خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، جنگ در این کشور پایان خواهد یافت.
با این حال، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، تأکید می‌کند که مردم افغانستان کاهش خشونت نه، بلکه آتش‌بس می‌خواهند و گروه طالبان هم باید این خواست را بپذیرد.
صدیق صدیقی، گفته است که اگر گروه طالبان با تأمین آتش‌بس موافقت نکند، گفت‌وگوها برای آوردن صلح و ختم جنگ، به نتیجه‌ای نخواهد رسید.