سرور دانش: حملات طالبان می‌تواند پروسه‌ی صلح را به چالش بکشد

صبح کابل
سرور دانش: حملات طالبان می‌تواند پروسه‌ی صلح را به چالش بکشد

معاون دوم ریاست‌جمهوری، حمله‌ی تروریستی در حوزه‌ی ششم امنیتی شهر کابل را محکوم کرده و آن را وحشیانه خوانده است.

دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست‌جمهوری، در اعلامیه‌ای به نقل از آقای دانش، گفته است که طالبان با حمایت حامیان خارجی خود، می‌خواهند با انجام حملات انتحاری و انفجاری و به قصد ایجاد ترس و وحشت در کابل و دیگر ولایت‌ها، روند مبارزات انتخاباتی و در کل برگزاری انتخابات را به عنوان یک پروسه‌ی مهم ملی به چالش بکشند.

او افزوده است که حملات گروه‌های تروریستی از جلمه طالبان بر اهداف نظامی و غیر نظامی، در حالی افزایش یافته است که این گروه از یک طرف به میز مذاکره برای صلح با دولت امریکا نشسته است و از طرف دیگر دست از کشتار و فعالیت‌های خراب‌کارانه بر نمی‌دارند.

آقای دانش گفته است، حملات اخیر که عمدتا نظامیان و غیرنظامیان در آن قربانی می‌شوند، می‌تواند پروسه‌ی صلح و مذاکره با گروه طالبان را به چالش بکشد. او تأکید کرده است که حکومت افغانستان برای مقابله و مبارزه‌ی جدی با گروه‌های تروریستی و تأمین امنیت شهروندان مصمم و متعهد است.

حوالی ساعت ۰۹:۰۰ صبح امروز چهارشنبه (۱۶ اسد)، یک انفجار نیرومند در مربوطات حوزه‌ی ششم امنیتی شهر کابل رخ داد. این رویداد، ناشی از انفجار موتر بمب‌گذاری شده بوده و مرکز جلب و جذب نیروهای ارتش و حوزه‌ی ششم امنیتی پولیس را هدف قرار داد.

بر بنیاد آمار منتشر شده از سوی وزارت داخله، در این رویداد، ۱۴ نفر جان باخته ‌اند و ۱۴۵ نفر دیگر زخمی شده ‌اند. در میان قربانیان این رویداد، زنان و کودکان نیز شامل استند.

گروه طالبان مسؤولیت این حمله را به عهده گرفته است.