بلخاب در یک قدمی جنگ؛ طالبان برای سرکوب مولوی مهدی ۶۰۰۰ نیرو فرستادند

عصمت امین
بلخاب در یک قدمی جنگ؛ طالبان برای سرکوب مولوی مهدی ۶۰۰۰ نیرو فرستادند

منابع محلی در ولایت سرپل، می‌گویند که آخرین بار گفت‌وگوها میان طالبان و مولوی مهدی مجاهد، فرمانده‌ی هزاره‌تبار این گروه به نتیجه‌ی مثبت نرسیده و به همین دلیل، هر لحظه ممکن است که درگیری میان دو طرف آغاز شود.

شام روز چهارشنبه -۱ سرطان-، منابع محلی با فرستادن ویدیو و تصاویر جدید از لشکرکشی طالبان به سمت ولسوالی بلخاب خبر داده‌اند.

به گفته‌ی منابع، طالبان از چهار سمت برای بازداشت مولوی مهدی مجاهد به بلخاب حمله کرده‌اند. ولسوالی یکاولنگ ولایت بامیان، دره‌صوف سمنگان، مزارشریف و مرکز ولایت سرپل به طرف بلخاب چهار سمتی است که طالبان از طریق آن، تلاش برای سرکوب این فرمانده خود دارند.

یک منبع دیگر به صبح کابل، گفت که عملیات طالبان برای سرکوب مولوی مهدی از چند روز به این طرف آغاز شده و رهبری آن را ملا فاضل و فصیح‌الدین فطرت، رییس ستاد ارتش طالبان به عهده دارد.

با این حال، برخی منابع می‌گویند که طالبان بیش از ۶ هزار نفر را برای جنگ به بلخاب و سرپل فرستاده‌اند.

گزارش شده است که طالبان از ولایت‌های پروان،کاپیسا، سمنگان، بامیان، بلخ، جوزجان، فاریاب، سرپل، بادغیس و غور برای سرکوب مولوی مهدی به ولسوالی بلخاب فرستاده شده‌اند.

منابع، می‌گویند که احتمال دارد تا دو روز دیگر میان طالبان و مولوی مهدی مجاهد نشستی برگزار شود؛ حتا نیروهای طالبان در ولسوالی اندارب‌ها و ولایت پنجشیر نیز برای سرکوب این فرمانده‌ی محلی طالبان تلاش می‌کنند.

طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x