ذبیح‌الله مجاهد: فیض‌الله جلال به دلیل توضیحات «چرند» خود در رسانه‌های اجتماعی بازداشت شد

صبح کابل
ذبیح‌الله مجاهد: فیض‌الله جلال به دلیل توضیحات «چرند» خود در رسانه‌های اجتماعی بازداشت شد

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان در واکنش به بازداشت فیض‌الله جلال، استاد دانشگاه کابل و تحلیل‌گر مسأیل سیاسی، گفته است که او به دلیل توضیحات «چرند» خود در رسانه‌های اجتماعی بازداشت شده؛ زیرا مردم را علیه نظام تحریک و با ابروی مردم بازی می‌کرد.

مجاهد شنبه‌شب –۱۸ جدی-، در برگه‌ی تویترش نوشته است که او بازداشت شده تا باشد که کسی دیگر از آدرس استاد و دانش‌مند «دست به چنین یاوه‌گویی، شخصیت‌کشی و هتک‌ حرمت انسان‌ها» نزند.

بر اساس گزارش‌ها، افراد طالبان حوالی ساعت ۱۲:۰۰ چاشت روز شنبه، فیض‌الله جلال را از خانه‌اش واقع در مکروریان کابل بازداشت و با خود برده اند.

پیش‌تر سازمان عفو بین‌الملل بازداشت استاد فیض‌الله جلال از سوی افراد طالبان را نکوهش کرده و گفته است که این استاد دانشگاه باید هرچه زودتر و بدون قیدوشرط آزاد شود.

این سازمان روز شنبه -۱۸ جدی-، در برگه‌ی تویترش نوشته است که فیض‌الله جلال به دلیل انتقاد از طالبان و آزادی بیان از سوی طالبان بازداشت شده است.

همین‌گونه مسعوده جلال، خانم آقای جلال نیز خواستار آزادی او شده است. بانو جلال در برگه‌ی فیسبوکش نوشته است: «امروز دکتر فیض‌الله جلال از خانه‌اش توسط نیروهای طالبان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.»

مسعوده جلال، هم‌چنان، گفته است که شوهرش به هیچ گروه سیاسی وابسته نبوده و نیست و تنها برای عدالت و حاکمیت قانون در کشور مبارزه کرده است.

با این همه، بازداشت استاد جلال واکنش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است. کاربران شبکه‌های اجتماعی با راه‌اندازی هشتگ #استاد_جلال_را_آزاد_کنید، خواستار آزادی او شده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x