امرالله صالح: زبان تفاهم با گروه طالبان «میله‌ی تفنگ» است

صبح کابل
امرالله صالح: زبان تفاهم با گروه طالبان «میله‌ی تفنگ» است

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری پیشین افغانستان به رقص و اتن جنگ‌جویان طالب در محوطه‌ی مقبره‌ی احمدشاه مسعود واکنش نشان داده و آن را نشان از توهین و تبعیض این گروه خوانده است.

آقای صالح روز سه‌شنبه -۱۳ ثور-، در برگه‌ی فیسبوک خود نوشته است: «این توهین ثبوت دیگری بر انبار دلایل شرعی و وطنی ما می‌افزاید که دفاع مشروع و قیام با سلاح در برابر ملیشه‌های جهل، تبعیض و تعصب پایان نیافته؛ بلکه آهسته آهسته داغ می‌شود. طالب چهره اصلی اش را بیش‌تر نمایان کرده است.»

او با تأکید بر مقاومت ملی، گفته که زبان تفاهم با گروه طالبان تنها «میله‌ی تفنگ» است؛ زیرا این گروه کسانی را که علیه باشد چنین تحقیر و توهین می‌کنند.

این در حالی است که اخیرا ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی نشر شده که نشان می‌دهد افراد طالبان در محوطه مقبره احمدشاه مسعود، رقص و آوازخوانی می‌کنند. بسیاری از کاربرانی که این ویدیو را نشر کردند، می‌گویند که این رقص و پایکوبی به مناسبت عید سعید فطر در ولایت پنجشیر بوده است.

نشر این ویدیو واکنش‌های زیادی را در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی داشته است؛ حتا شماری از چهره‌های سیاسی حکومت پیشین نیز، به این اقدام طالبان واکنش نشان داده اند.