دوسالگی حمله به شفاخانه‌ صدبستر؛ خانواده‌های قربانیان نتوانستند برنامه بگیرند

صبح کابل
دوسالگی حمله به شفاخانه‌ صدبستر؛ خانواده‌های قربانیان نتوانستند برنامه بگیرند

هم‌زمان با دومین سالیاد حمله‌ی تروریستی بر شفاخانه‌ی صدبستر دست برچی، خانواده‌های قربانیان، می‌گویند که به دلیل مشکلات امنیتی نتوانستند برنامه‌ی گرامی‌داشت بگیرند.

در اعلامیه‌ای که روز پنج‌شنبه -۲۲ ثور-، از سوی خانواده‌های قربانیان نشر شده، آمده است: «قرار بود به یاد فقدان برترین‌های خویش مجلس پر شکوهی برگزار کنیم؛ اما ناامنی و حملات هدفمند خونبار اخیر را دیده و به ناچار به اعلامیه بسنده کردیم.»

خانواده‌های قربانیان، تأکید کرده اند که هنوز هم کشتارهای هدفمندی که مصداق نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت است، در افغانستان ادامه دارد.

آن‌ها از مدافعان حقوق بشر خواسته اند که برای پیگیری و شناسایی عاملان حمله بر شفاخانه‌ی صدبستر توسط نهادهای ذی‌ربظ زمینه‌سازی کنند.

گفتنی است که دو سال پیش، حوالی ساعت ۱۰:۰۰ پیش از چاشت روز سه‌شنبه -۲۳ ثور-، چهار مهاجم انتحاری، وارد شفاخانه‌ی ۱۰۰ بستر واقع در ایستگاه تانک تیل در مربوطات حوزه‌ی سیزدهم امنیتی شهر کابل شد و به تیراندازی در برابر غیرنظامیان پرداختند. پس از حدود چهار و نیم ساعت، مهاجمان انتحاری توسط نیروهای پلیس از پا در آمدند.

این رویداد، بیشتر از مادران و کودکان قربانی گرفت. وزارت صحت در آن زمان، گفته بود که ۲۴ نفر جان باخته و ۱۶ تن دیگر زخمی شدند.