بزرگ‌ترین عرضه‌کننده‌ی موادمخدر در سطح شهر کابل بازداشت شد

صبح کابل
بزرگ‌ترین عرضه‌کننده‌ی موادمخدر در سطح شهر کابل بازداشت شد

مقام‌های امنیتی در ولایت کابل، تأیید می‌کنند که نیروهای پولیس با راه‌اندازی عملیاتی، بزرگ‌ترین عرضه‌کننده‌ی مواد مخدر در سطح شهر کابل را بازداشت کرده اند.

فردوس فرامرز، سخن‌گوی پولیس کابل، می‌گوید که نیروهای پولیس، پیش از چاشت امروز (یک‌شنبه، ۱۸ جوزا)، با راه‌اندازی عملیاتی در مربوطات حوزه‌ی هفتم امنیتی شهر کابل، فردی به نام نظر را که بزرگ‌ترین عرضه‌‌کننده‌ی مواد مخدر در سطح شهر کابل بود، بازداشت کرده‌اند.

به گفته‌ی آقای فرامرز، پرونده‌ی این فرد به دادستانی اختصاصی مبارزه با مواد مخدر فرستاده شده است.

این در حالی است که پیش از این، شماری از مقام‌های بلند پایه‌ی امنیتی نیز به اتهام دست داشتن در قاچاق و فروش مواد مخدر بازداشت شده‌اند. وزارت داخله، در هفدهم دلو سال قبل، اعلام کرده بود که شش نفر از مقام‌های امنیتی کابل، به اتهام رهبری یکی از شبکه‌های بزرگ قاچاق و فروش مواد مخدر، بازداشت شده اند.

نصرت رحیمی، سخن‌گوی پیشین وزارت داخله، در آن زمان گفته بود که میان‌احمد احمدی، مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس کابل، به اتهام رهبری بزرگ‌ترین شبکه‌ی قاچاق و فروش مواد مخدر بازداشت شده است.

او علاوه کرده بود که اجمل، آمر کشف مبارزه با مواد مخدر حوزه‌ی پنج، عبادالرحمن، فرمانده‌ی تیم عملیاتی مدیریت مبارزه با مواد مخدر کابل، الله‌داد، معاون مدیریت کنترل مواد کیمیاوی پولیس مبارزه با مواد مخدر کابل، فریدالله، آمر تحلیل و ارزیابی مبارزه با مواد مخدر و لمر، آمر کشف مدیریت مبارزه با مواد مخدر، شرکای جرمی میان‌احمد احمدی بودند و بازداشت شده‌اند.

مواد مخدر، یکی از بزرگ‌ترین منابع مالی گروه‌های تروریستی در افغانستان محسوب می‌شود. دولت افغانستان قاچاق و فروش مواد مخدر را در کنار فعالیت گروه‌های تروریستی، عامل ناامنی این کشور می‌داند.