وزارت خارجه‌ی افغانستان، از موضع اخیر آسترالیا در قبال افغانستان استقبال کرد

صبح کابل
وزارت خارجه‌ی افغانستان، از موضع اخیر آسترالیا در قبال افغانستان استقبال کرد

وزارت خارجه، از صحبت‌های نخست‌وزیر و وزیر خارجه‌ی آسترالیا مبنی بر تصمیم برای حضور دایمی دیپلماتیک در کابل، استقبال کرده است.

در اعلامیه‌ای که روز پنج‌شنبه -۳۱ سرطان- از سوی وزارت خارجه نشر شده، آمده است که دولت افغانستان، ضمن قدردانی از کمک‌های دولت آسترالیا، از نزدیک با این کشور کار کرده تا مقدمات حضور دیپلماتیک دایمی مجدد آسترالیا در کابل فراهم شود.

در اعلامیه آمده است که حمایت دولت آسترالیا از دست‌آوردهای بیست‌ساله‌ی افغانستان، به ویژه حقوق بشر، حقوق زنان و روند صلح، نشانه‌ی همبستگی دو ملت و هم‌کاری‌های استراتیژیک میان دو کشور است.

بر اساس اعلامیه، قرار است وزرای خارجه‌ی دو کشور، در روزهای آینده در زمینه‌ی چگونگی حضور مجدد دیپلماتیک آسترالیا در افغانستان، صحبت کنند.

پیش از این، در ماه جوزای سال روان خورشیدی، اسکات موریسون، نخست‌وزیر آسترالیا، گفته بود که این کشور پیش از خروج سربازانش از افغانستان، سفارت خود را در کابل تعطیل می‌کند.

وزارت خارجه‌ی افغانستان، در آن زمان ابراز امیدواری کرده بود که آن‌گونه که دولت آسترالیا بیان داشته‌، این اقدام موقتی به زودی مورد بازنگری قرار گرفته و حضور دایمی سفارت آسترالیا در کابل مثل گذشته ادامه یابد.