رییس معارف طالبان در تخار بر ۲۱ دانش‌آموز تجاوز جنسی کرد

محمد گوهری
رییس معارف طالبان در تخار بر ۲۱ دانش‌آموز تجاوز جنسی کرد

مسؤولان محلی در ولایت تخار، می‌گویند که رییس معارف نام‌نهاد طالبان برای ولایت تخار، پس از خوردن قرص تقویت جنسی، بر ۲۱ نفر از دانش‌آموزان یک مدرسه‌ی دینی تجاوز جنسی کرده است.

قیوم قانع، ولسوال اشکمش ولایت تخار، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این رویداد، چند روز پیش اتفاق افتاده بود؛ اما پس از اعتراض شماری از دانش‌آموزانی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته ‌اند، برملا شده است.

او می‌افزاید: «این موضوع در روستای نوآباد ولسوالی اشکمش که تحت کنترل طالبان قرار دارد، اتفاق افتاده است. سیدعبدالکریم، از فرماندهان کلیدی طالبان و رییس معارف نام‌نهاد این گروه، چند شب پیش پس از بیرون شدن از یک مهمانی، قرص تقویت جنسی خورده و با استفاده از سلاح، بر ۲۱ نفر از دانش‌آموزان مدرسه‌ای به نام ابراهیم خلیل‌الله، تجاوز جنسی کرده است.»

آقای قانع علاوه می‌کند که این طالب، ابتدا بر شش نفر از دانش‌آموزان این مدرسه تجاوز کرده بود؛ اما پس از این که سایر دانش‌آموزان نسبت به این کار او اعتراض کردند، او بر آن‌ها نیز تجاوز کرده است.

او ادامه داد که مردم از رییس معارف نام‌نهاد طالبان، به مسؤولان بلندپایه‌ی این گروه شکایت کرده‌ اند و در حال حاضر، سیدعبدالکریم تحت بازداشت طالبان قرار دارد.

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

این در حالی است که حدود یک ماه پیش، شماری از هراس‌افگنان طالب، بر یک دختر ۸ ساله در منطقه‌ی «قوروغ» که حدود ۱۰ کیلومتر از مرکز ولسوالی خواجه‌غار فاصله دارد، تجاوز جنسی گروهی کرده بودند.

ملاعمر، ولسوال خواجه‌‌غار ولایت تخار، به روزنامه‌ی صبح کابل گفته بود که وضعیت صحی این دختر به شدت وخیم بوده و طالبان به خاطر سرپوش گذاشتن روی این موضوع، حتا به خانواده‌ی او اجازه ندادند که دختر شان را به منظور درمان به بیرون از روستا انتقال بدهند.

گفتنی است که پیش از این نیز در جریان سال‌های گذشته بسیار اتفاق افتاده که جنگ‌جویان طالبان، در مناطق مختلف افغانستان، دست به چنین اعمالی بزنند.

از سویی هم، شماری از جنگ‌جویان نوجوان طالب که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده ‌اند، اعتراف کرده‌ اند که فرماندهان طالبان، در کنار این که از آن‌ها در فعالیت‌های تروریستی استفاده می‌کردند، بهره‌ی جنسی نیز می‌بردند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x