حمله‌ی هوایی ارتش در جلریز میدان‌وردک؛ ۲۶ جنگ‌جوی طالب کشته شدند

صبح کابل
حمله‌ی هوایی ارتش در جلریز میدان‌وردک؛ ۲۶ جنگ‌جوی طالب کشته شدند

منابع امنیتی، می‌گویند که در نتیجه‌ی حمله‌ی هوایی نیروهای ارتش در ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک، ۲۶ جنگ‌جوی طالب کشته شده اند.

به گفته‌ی منابع، این حمله روز پنج‌شنبه (۳۰ ثور)، در ساحات پوسته‌ی سنگی و خرولنگ ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک راه‌اندازی شده بود.

این حمله‌ی هوایی، در حالی انجام شده که گفته می‌شود اخیرا، چندین پاسگاه امنیتی در ولسوالی جلریز به دست جنگ‌جویان طالب سقوط کرده است.

مهدی راسخ، نماینده‌ی ولایت میدان‌وردک در مجلس نمایندگان، روز چهارشنبه (۲۹ ثور)، در صفحه‌ی فیسبوکش ادعا کرد که چهار پاسگاه امنیتی و دره‌ی سنگلاخ ولسوالی جلریز این ولایت، به دست جنگ‌جویان طالب افتاده است.

او نوشت که جنگ‌جویان طالب، در ساحه‌ی سنگلاخ ولسوالی جلریز، تلاشی خانه‌به‌خانه را آغاز کرده اند. به گفته‌ی آقای راسخ، طالبان در اطراف ولسوالی تجمع کرده و از نیروهای امنیتی خواسته ‌اند که تسلیم شوند.

از سویی هم، فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع، سقوط پاسگاه‌های امنیتی به دست جنگ‌جویان طالب را رد کرده و گفته بود که میان دو طرف درگیری رخ داده است.

این در حالی است که در نهم ماه حمل سال روان، نیروهای ارتش عملیاتی را در مسیر شاه‌راه نمبر ۲ ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک راه‌اندازی کردند. این عملیات، پس از چند روز متوقف شد و طالبان در آن زمان، ادعا کردند که تلفاتی به سربازان ارتش وارد شده است.