دامنه‌ی جنگ به دروازه‌های شهر مزار رسید

صبح کابل
دامنه‌ی جنگ به دروازه‌های شهر مزار رسید

به دنبال سقوط ولسوالی‌های بلخ، شولگره، دولت‌آباد، کشنده و چهاربولک ولایت بلخ به دست جنگ‌جویان طالب، در حال حاضر، طالبان به دروازه‌های شهر مزارشریف رسیده اند.

هم‌زمان با این، قرار است شماری از باشندگان ولایت بلخ، در حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی، به جنگ علیه طالبان بروند.

عباس ابراهیم‌زاده، عضو مجلس نمایندگان، در برگه‌ی فیسبوکش نوشته است: «وارد شهر مزارشریف شدم. تا آخرین مرمی و  آخرین قطره‌ی خون می‌جنگیم. خیال سقوط شهرمزارشریف را به گور ببرید.»

آقای ابراهیم‌زاده، به هوادارانش گفته که برای نبرد با جنگ‌جویان طالب، تسلیحات و امکانات فراهم می‌کند و اجازه نمی‌دهد تا این گروه، به مزارشریف نزدیک شود.

با این حال، گفته می‌شود که احزاب جمعیت اسلامی، جنبش ملی اسلامی، حرکت اسلامی، وحدت اسلامی مردم و وحدت اسلامی نوین، برای دفاع از ولایت بلخ، متحد شده اند.

تشدید حملات طالبان و پیش‌روی آنان تا اطراف مراکز برخی ولایت‌های شمالی، با واکنش مردم روبه‌رو شده است. از دیروز به این سو، در چندین ولایت افغانستان از جمله ولایت‌های شمالی، فرماندهان محلی با بسیج نیروهای شان در مقابل این گروه ایستاده اند.

این در حالی است که بسم‌الله محمدی، سرپرست تازه‌ی وزارت دفاع، از مردم خواسته است که در کنار نیروهای امنیتی ایستاده شوند و دولت، برای آنان امکانات نظامی فراهم می‌کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x