جان باختن سه نفر از نیروهای امنیتی در ولایت تخار

محراب الدین ابراهیمی
جان باختن سه نفر از نیروهای امنیتی در ولایت تخار

در حمله‌ی هراس‌افگنان طالب بر پاسگاه نیروهای سرحدی در ولسوالی چاه‌آب ولایت تخار، ۳ نفر از این نیروها جان باخته‌اند و همچنان به گفته‌ی مقام‌ها، معاون قطعه‌ی سرخ هراس‌افگنان طالب برای این ولایت نیز بازداشت شده است.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که حوالی ساعت ۱۲ شنبه شب (۱۲ اسد)، هراس‌افگنان طالب بر پاسگاه نیروهای مرزی در منطقه‌ی سمتی ولسوالی چاه‌آب حمله کردند و با گذشت چند ساعت، نیروهای امنیتی توانسته‌اند که حمله‌ی افراد طالبان را به عقب بزنند.

به گفته‌ی آقای هجری، در این درگیری، ۳ نیروی مرزی جان باخته و ۵ نفر دیگرشان زخمی شده‌اند. او می‌افزاید که در این درگیری، به هراس‌افگنان طالب نیز تلفاتی وارد شده که تا کنون جزییات کامل آن مشخص نیست.

منطقه‌ی سمتی در کنار دریای آمو موقعیت دارد و از مهم‌ترین بخش‌های مرزی افغانستان با تاجیکستان است و این منطقه، برای قاچاق‌چیان مواد مخدر و هراس‌افگنان، از اهمیت بالایی برخوردار است.

در همین حال، قول اردوی ۲۱۷ پامیر، در اعلامیه‌ای گفته است که قاری خان محمد، مسؤول استخبارات قطعه‌ی سرخ هراس‌افگنان طالب، در کمین نیروهای ارتش در ساحه قره‌تپه‌ی ولایت تخار، بازداشت شده است.

ولایت تخار در شمال-شرق افغانستان، در ماه‌های اخیر آماج حملات پی هم هراس‌افگنان طالب قرار داشته و افراد این گروه در اکثر ولسوالی‌های آن، در حال نبرد با نیروهای امنیتی استند.