انفجار تراکتور بمب‌گذاری شده در شهر کابل، ۱۶ کشته و ۱۱۹ زخمی بر جا گذاشت

عبدالرازق اختیاربیگ
انفجار تراکتور بمب‌گذاری شده در  شهر کابل، ۱۶ کشته و ۱۱۹ زخمی بر جا گذاشت

به دنبال انفجار یک تراکتور بمب‌گذاری شده در حوزه‌ی نهم امنیتی شهر کابل، ۱۶ نفر کشته و ۱۱۹ تن دیگر زخمی شدند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که حوالی ساعت ۹:۵۵ شب گذشته دوشنبه (۱۱سنبله) یک تراکتور مملو از مواد انفجاری در منطقه‌ی قابل بای در مربوطات حوزه‌ی نهم امنیتی شهر کابل انفجار کرده که در نتیجه‌ی آن ۱۶ نفر که بیشتر شان غیرنظامیان و کارمندان یک کمپ خارجی بودند، کشته  و ۱۱۹ تن دیگر نیز زخمی شدند.

آقای رحیمی افزوده است، ۵ نفر از تروریستان که می‌خواستند پس از این انفجار بر کمپ گرین ولیج در ساحه‌ی قابل بای حمله کنند، نیز از سوی نیروهای امنیتی کشته شدند.

به گفته‌ای او، نیروهای پولیس توانستند حدود ۴۰۰ تن از اتباع خارجی از این ساحه به یک مکان امن انتقال دهند.

گفتنی است که در نتیجه‌ی این انفجار، دها منزل مسکونی تخریب شده و خسارات هنگفت مالی نیز بر باشندگان این ساحه وارد شده است.

در همین حال، طالبان با نشر خبرنامه‌ای مسؤولیت این انفجار را بر عهده گرفته و تاکید کرده اند که آن نیروها و کارمندان خارجی را هدف قرار داده اند.

این دومین رویداد تروریستی مرگبار در جریان دو هفته‌ای اخیر در کابل است. پیش از این یک حمله‌ کننده‌ی انتحاری یک مراسم عروسی را در غرب کابل هدف قرار داد. بر بنیاد گزارش‌ها در آن رویداد نزدیک به ۷۰ نفر جان باختند و بیش از ۲۰۰ نفر نیز زخمی شدند.

طالبان در حالی مسؤولیت حمله‌ی انفجاری در حوزه‌ی نهم امنیتی شهر کابل را برعهده گرفته اند که متن توافق‌نامه‌ی صلح میان امریکا و طالبان نهایی شده و انتظار می‌رود در روزهای آینده این توافق‌نامه میان دوطرف به امضا برسد.

زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان شب گذشته در یک مصاحبه‌ی تلویزیونی گفت که پس از به امضا رسیدن توافق‌نامه‌ی صلح شدت حملات طالبان نیز کاهش خواهد یافت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x